Eslövs Simsällskap
Simidrott
Anmälningar till höstens tävlingar
Sista dagen att fylla i dokumentet som ligger på länken är passerat men till utmanaren den 19/12 går det fortfarande att anmäla sig.
Därefter är det anmälan till kansliet@eslovssim.se som gäller.
Tänk på att efteranmälan ofta kostar dubbelt så mycket som anmälan inom anmälningstid.
Klubben står för alla ordinarie anmälningsavgifter men INGA efteranmälningsavgifter.
Tänk också på att träningen är inställd för din grupp under tävlingsdagen.

Anmälningsformulär



Tävlingskalender hösten 2017
 Tävling + ort
 Datum
 grupper som deltar






 Seriesim Sjöbo
9/9
 Uttagna simmare

 Utmanaren/Intern Eslöv
 24/9
 Sum-Sim, Medley, Simiaden, C1,C2,C3,C4

Speedo Swim Meet Helsingborg
 30/9-1/10
 Sum-Sim svart och röd

 Lödde Cup Löddeköpinge
 7-8/10
 Simiaden, Medley och Simfys
 DM/JDM plats Ängelholm
 14-15/10
 Kvalade
 UGP 1 Hässleholm
 21-22/10
 Sum-Sim svart och röd, Simfys

 Novembersim Eslöv
 4-5/11
 Sum-Sim, Medley, Simiaden, C1,C2,C3,C4
 Sum-Sim Region
 11-12/11
 Kvalade simmare

 Seriesimdiv 4 omg 2, Eslöv
 26/11
 Uttagna simmare

 Höstsimiaden 2-3/12
 Simiaden, Medley

 Sum-Sim Riks
 9-10/12
 Kvalade simmare

 Sim-a-Lund 9-10/12
 Sum-Sim svart och röd, Simfys

Utmanaren Intern
17/12

Sum-Sim, Medley, Simiaden, C1,C2,C3,C,5
Preliminär Tävlingskalender våren 2018
Datum
Tävling
Plats
Tävlingen är rekommenderad för
inbjudan





20 eller21/1
Seriesim omgång 3
PerstorpKallade
22/1-4/2
Distanscupen
 Sum Sim röd och svart

27-28/1
UGP 2
LöddeköpingeSum Sim röd

27-28/1
Svenskt GP
MalmöKvalade
3-4/2
Arena sprint meet
BurlövSum Sim röd och svart

3-4/2
Dronksim
StaffanstorpSimiadenInbjudan
18/2
Utmanaren/intern
EslövALLA

26/2-11/3
Distanscupen
 Sum Sim röd och svart

3-4/3
Löken
LundSimiaden
10-11/3
UGP 3

Sum Sim röd

24/3
Späckhuggarsim
Eslöv
ALLA

24-25/3
Öresund Meet
Helsingborg
Sum Sim röd och svart

2/4
Äggadoppet
Sjöbo
Simiaden

21 eller 22/4
Seriesim omgång 4
Sjöbo
Kallade

21-22/4
Swim Meet
Burlöv
Sum Sim röd och svart

23/4-6/5
Distanscupen

Sum Sim röd och svart
1/5
Seriesimskval
  Kallade
5-6/5
Vårsimiaden distrikt
EslövALLA
19/5
Vårsimiaden region
Lund
kvalade från vårsimiaden distrikt

20/5
Utmanaren/Intern
Eslöv
ALLA

2-3/6
DM/JDM
Simrishamn
Kvalade

9-10/6
Citadellsim
Landskrona
Sum-Sim röd och svart

13/6
Distanscupen final

Kvalade

15-17/6
Färsingadoppet
Simrishamn
Simiaden

26/6-1/7
Sum-Sim RIKS
Malmö
Kvalade

6-8/7
Bockstensdoppet
VarbergSum-Sim röd och svart

4-8/7
SM/JSM
Landskrona
Kvalade

Inbjudningar till höstens tävlingar