Resultat
Utmanaren & Intern Q2 2019
Arrangör:
Plats: Eslövs SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 maj 2019 till den 19 maj 2019
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer (INT) - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Wilhelmsson 2001 Eslövs Simsällskap 1:13.51
100m: 1:13.51
(1:13.51)
2 Felicity Fridh 2001 Eslövs Simsällskap 1:15.26 +1.75
100m: 1:15.26
(1:15.26)
3 Ella Andersson 2006 Eslövs Simsällskap 1:44.27 +30.76
100m: 1:44.27
(1:44.27)
Grenen officiell:  2019-05-19 09:21:41
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar (INT) - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Salbrink 2002 Eslövs Simsällskap 1:02.01
100m: 1:02.01
(1:02.01)
2 Ludwig Saurow 2004 Eslövs Simsällskap 1:12.66 +10.65
100m: 1:12.66
(1:12.66)
3 Karl Hansson 2003 Eslövs Simsällskap 1:15.12 +13.11
100m: 1:15.12
(1:15.12)
4 Adam Malmquist 2006 Eslövs Simsällskap 1:33.88 +31.87
100m: 1:33.88
(1:33.88)
Grenen officiell:  2019-05-19 09:21:55
Gren 3, 200m Ryggsim Damer (INT) - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Wilhelmsson 2001 Eslövs Simsällskap 2:47.90
200m: 2:47.90
(2:47.90)
2 Ella Andersson 2006 Eslövs Simsällskap 3:05.96 +18.06
200m: 3:05.96
(3:05.96)
3 Isabelle Blücher 2003 Eslövs Simsällskap 3:18.08 +30.18
200m: 3:18.08
(3:18.08)
4 Linnea Larsson 2007 Eslövs Simsällskap 3:19.59 +31.69
200m: 3:19.59
(3:19.59)
Grenen officiell:  2019-05-19 10:15:26
Gren 4, 200m Ryggsim Herrar (INT) - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Salbrink 2002 Eslövs Simsällskap 2:19.88
200m: 2:19.88
(2:19.88)
2 Ludwig Saurow 2004 Eslövs Simsällskap 2:36.32 +16.44
200m: 2:36.32
(2:36.32)
3 Karl Hansson 2003 Eslövs Simsällskap 3:00.45 +40.57
200m: 3:00.45
(3:00.45)
4 Adam Malmquist 2006 Eslövs Simsällskap 3:10.71 +50.83
200m: 3:10.71
(3:10.71)
5 Vilmer Jönsson 2006 Eslövs Simsällskap 3:23.76 +1:03.88
200m: 3:23.76
(3:23.76)
- Isac Sjöström 2005 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-05-19 10:22:57
Gren 101, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Månsson 2007 Eslövs Simsällskap 38.70 Guld
2 Sigge Modee 2008 Eslövs Simsällskap 48.71 +10.01 Guld
Grenen officiell:  2019-05-19 09:10:07
Gren 102, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cornelia Sjöström 2007 Eslövs Simsällskap 49.31 Guld
2 Klara Hansson 2006 Eslövs Simsällskap 55.66 +6.35 Brons
- Hedda Palm 2005 Eslövs Simsällskap DSQ
- Tilda Folkesson 2009 Eslövs Simsällskap DSQ
- Ida Håkansson 2007 Eslövs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-05-19 09:10:13
Gren 103, 25m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Fabian Fridh 2008 Eslövs Simsällskap 23.33 Guld
2 Haris Solak 2007 Eslövs Simsällskap 23.88 +0.55 Guld
Grenen officiell:  2019-05-19 09:11:00
Gren 104, 25m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Reslow-Plym 2008 Eslövs Simsällskap 22.87 Guld
2 Jenny Rappe 2007 Eslövs Simsällskap 24.77 +1.90 Silver
3 Clara Landmyr 2009 Eslövs Simsällskap 25.14 +2.27 Silver
4 Kajsa Hansson 2008 Eslövs Simsällskap 31.59 +8.72
- Rebecka Ingner 2007 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-05-19 09:11:05
Gren 105, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Månsson 2007 Eslövs Simsällskap 1:21.50 Guld
100m: 1:21.50
(1:21.50)
2 Viggo Öberg 2006 Eslövs Simsällskap 1:25.93 +4.43 Silver
100m: 1:25.93
(1:25.93)
3 Sigge Modee 2008 Eslövs Simsällskap 1:32.07 +10.57 Brons
100m: 1:32.07
(1:32.07)
4 Ole Bomke 2004 Eslövs Simsällskap 1:38.51 +17.01 Brons
100m: 1:38.51
(1:38.51)
Grenen officiell:  2019-05-19 09:11:10
Gren 106, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hedda Palm 2005 Eslövs Simsällskap 1:21.50 Guld
100m: 1:21.50
(1:21.50)
2 Havannah Klein 2009 Eslövs Simsällskap 1:28.26 +6.76 Silver
100m: 1:28.26
(1:28.26)
3 Cornelia Sjöström 2007 Eslövs Simsällskap 1:30.34 +8.84 Brons
100m: 1:30.34
(1:30.34)
4 Jenny Rappe 2007 Eslövs Simsällskap 1:32.05 +10.55 Brons
100m: 1:32.05
(1:32.05)
5 Ida Håkansson 2007 Eslövs Simsällskap 1:33.53 +12.03 Brons
100m: 1:33.53
(1:33.53)
6 Klara Hansson 2006 Eslövs Simsällskap 1:36.83 +15.33 Brons
100m: 1:36.83
(1:36.83)
7 Tilda Folkesson 2009 Eslövs Simsällskap 1:40.25 +18.75
100m: 1:40.25
(1:40.25)
- Rebecka Ingner 2007 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-05-19 09:11:16
Gren 107, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Haris Solak 2007 Eslövs Simsällskap 42.18 Guld
2 Fabian Fridh 2008 Eslövs Simsällskap 43.82 +1.64 Guld
3 Felix Jenvert 2008 Eslövs Simsällskap 45.75 +3.57 Silver
4 Victor Göransson 2007 Eslövs Simsällskap 46.34 +4.16 Silver
5 Ante Kuseta 2008 Eslövs Simsällskap 53.45 +11.27
Grenen officiell:  2019-05-19 09:12:49
Gren 108, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alisa Dolgova 2007 Eslövs Simsällskap 43.58 Guld
2 Ella Almqvist 2007 Eslövs Simsällskap 44.56 +0.98 Silver
3 Ebba Reslow-Plym 2008 Eslövs Simsällskap 46.26 +2.68 Silver
4 Clara Landmyr 2009 Eslövs Simsällskap 46.45 +2.87 Silver
5 Hanna Håkansson 2009 Eslövs Simsällskap 47.95 +4.37 Brons
6 Kajsa Hansson 2008 Eslövs Simsällskap 53.15 +9.57
Grenen officiell:  2019-05-19 09:12:59
Gren 109, 25m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nino Mrdja 2008 Eslövs Simsällskap 20.52 Guld
2 Theodor Fannon 2010 Eslövs Simsällskap 21.12 +0.60 Guld
3 Christopher Mörberg 2006 Eslövs Simsällskap 23.59 +3.07 Guld
4 Leo Isaksson 2012 Eslövs Simsällskap 29.07 +8.55 Brons
5 Fabian Jenvert 2011 Eslövs Simsällskap 38.88 +18.36
- Mohammed Saidoun 2007 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-05-19 09:14:37
Gren 110, 25m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Wahlström 2005 Eslövs Simsällskap 19.39 Guld
2 Felicia Sjöström 2010 Eslövs Simsällskap 22.68 +3.29 Guld
3 Emilia Mörberg 2004 Eslövs Simsällskap 23.47 +4.08 Guld
4 Engla Andersson 2008 Eslövs Simsällskap 27.64 +8.25 Brons
5 Nora Therén 2010 Eslövs Simsällskap 28.53 +9.14 Brons
6 Isabelle Becker Jeppsson 2011 Eslövs Simsällskap 30.38 +10.99
- Lovisa Wingren 2009 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-05-19 09:16:17
Gren 111, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Malmquist 2006 Eslövs Simsällskap 1:39.94 Guld
100m: 1:39.94
(1:39.94)
2 Axel Månsson 2007 Eslövs Simsällskap 1:42.20 +2.26 Silver
100m: 1:42.20
(1:42.20)
3 Isac Sjöström 2005 Eslövs Simsällskap 1:43.59 +3.65 Silver
100m: 1:43.59
(1:43.59)
4 Sigge Modee 2008 Eslövs Simsällskap 1:48.70 +8.76 Brons
100m: 1:48.70
(1:48.70)
5 Ole Bomke 2004 Eslövs Simsällskap 1:49.38 +9.44 Brons
100m: 1:49.38
(1:49.38)
6 Vilmer Jönsson 2006 Eslövs Simsällskap 1:49.77 +9.83 Brons
100m: 1:49.77
(1:49.77)
Grenen officiell:  2019-05-19 09:33:47
Gren 112, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Hansson 2006 Eslövs Simsällskap 1:41.44 Silver
100m: 1:41.44
(1:41.44)
2 Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap 1:43.56 +2.12 Silver
100m: 1:43.56
(1:43.56)
3 Linnea Larsson 2007 Eslövs Simsällskap 1:45.97 +4.53 Brons
100m: 1:45.97
(1:45.97)
4 Ida Håkansson 2007 Eslövs Simsällskap 1:46.75 +5.31 Brons
100m: 1:46.75
(1:46.75)
5 Jenny Rappe 2007 Eslövs Simsällskap 1:49.51 +8.07 Brons
100m: 1:49.51
(1:49.51)
6 Hedda Palm 2005 Eslövs Simsällskap 1:50.38 +8.94 Brons
100m: 1:50.38
(1:50.38)
- Cornelia Sjöström 2007 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-05-19 09:39:20
Gren 113, 50m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Viggo Öberg 2006 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-05-19 09:40:14
Gren 114, 50m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Folkesson 2009 Eslövs Simsällskap 51.56 Guld
2 Havannah Klein 2009 Eslövs Simsällskap 52.34 +0.78 Silver
3 Clara Landmyr 2009 Eslövs Simsällskap 53.50 +1.94 Silver
4 Ella Almqvist 2007 Eslövs Simsällskap 54.56 +3.00 Silver
- Rebecka Ingner 2007 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-05-19 09:42:59
Gren 115, 25m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Haris Solak 2007 Eslövs Simsällskap 23.81 Guld
2 Fabian Fridh 2008 Eslövs Simsällskap 24.56 +0.75 Guld
3 Felix Jenvert 2008 Eslövs Simsällskap 24.78 +0.97 Guld
4 Kasper Andersson 2010 Eslövs Simsällskap 28.46 +4.65 Silver
5 Nino Mrdja 2008 Eslövs Simsällskap 32.89 +9.08
6 Ante Kuseta 2008 Eslövs Simsällskap 33.32 +9.51
Grenen officiell:  2019-05-19 09:45:16
Gren 116, 25m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alisa Dolgova 2007 Eslövs Simsällskap 24.95 Guld
2 Hanna Håkansson 2009 Eslövs Simsällskap 26.81 +1.86 Silver
3 Kajsa Hansson 2008 Eslövs Simsällskap 26.87 +1.92 Silver
4 Ebba Reslow-Plym 2008 Eslövs Simsällskap 27.21 +2.26 Silver
- Lovisa Wingren 2009 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-05-19 09:47:40
Gren 117, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Månsson 2007 Eslövs Simsällskap 1:37.19 Silver
100m: 1:37.19
(1:37.19)
2 Sigge Modee 2008 Eslövs Simsällskap 1:43.45 +6.26 Brons
100m: 1:43.45
(1:43.45)
Grenen officiell:  2019-05-19 09:52:16
Gren 118, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap 1:31.56 Guld
100m: 1:31.56
(1:31.56)
2 Hedda Palm 2005 Eslövs Simsällskap 1:36.34 +4.78 Silver
100m: 1:36.34
(1:36.34)
3 Havannah Klein 2009 Eslövs Simsällskap 1:43.15 +11.59 Brons
100m: 1:43.15
(1:43.15)
4 Tilda Folkesson 2009 Eslövs Simsällskap 1:50.46 +18.90
100m: 1:50.46
(1:50.46)
- Rebecka Ingner 2007 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-05-19 09:56:24
Gren 119, 50m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viggo Öberg 2006 Eslövs Simsällskap 48.46 Guld
2 Victor Göransson 2007 Eslövs Simsällskap 49.56 +1.10 Guld
3 Ole Bomke 2004 Eslövs Simsällskap 50.38 +1.92 Silver
4 Felix Jenvert 2008 Eslövs Simsällskap 54.38 +5.92 Brons
5 Fabian Fridh 2008 Eslövs Simsällskap 57.13 +8.67
Grenen officiell:  2019-05-19 09:59:24
Gren 120, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Hansson 2006 Eslövs Simsällskap 47.06 Guld
2 Ida Håkansson 2007 Eslövs Simsällskap 50.58 +3.52 Silver
3 Ebba Reslow-Plym 2008 Eslövs Simsällskap 51.50 +4.44 Silver
4 Alisa Dolgova 2007 Eslövs Simsällskap 52.27 +5.21 Silver
5 Jenny Rappe 2007 Eslövs Simsällskap 52.57 +5.51 Silver
6 Clara Landmyr 2009 Eslövs Simsällskap 53.09 +6.03 Brons
7 Emilia Mörberg 2004 Eslövs Simsällskap 1:11.31 +24.25
- Hanna Håkansson 2009 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-05-19 10:03:24
Gren 121, 25m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Haris Solak 2007 Eslövs Simsällskap 23.31 Guld
2 Theodor Fannon 2010 Eslövs Simsällskap 25.83 +2.52 Guld
3 Nino Mrdja 2008 Eslövs Simsällskap 26.25 +2.94 Silver
4 Ante Kuseta 2008 Eslövs Simsällskap 28.08 +4.77 Silver
5 Leo Isaksson 2012 Eslövs Simsällskap 30.90 +7.59 Brons
6 Christopher Mörberg 2006 Eslövs Simsällskap 31.63 +8.32 Brons
7 Fabian Jenvert 2011 Eslövs Simsällskap 34.83 +11.52
8 Kasper Andersson 2010 Eslövs Simsällskap 39.37 +16.06
- Mohammed Saidoun 2007 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-05-19 10:07:48
Gren 122, 25m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Almqvist 2007 Eslövs Simsällskap 23.27 Guld
2 Marie Wahlström 2005 Eslövs Simsällskap 25.41 +2.14 Guld
3 Kajsa Hansson 2008 Eslövs Simsällskap 26.12 +2.85 Silver
4 Nora Therén 2010 Eslövs Simsällskap 27.90 +4.63 Silver
5 Felicia Sjöström 2010 Eslövs Simsällskap 29.13 +5.86 Brons
6 Engla Andersson 2008 Eslövs Simsällskap 32.96 +9.69
7 Isabelle Becker Jeppsson 2011 Eslövs Simsällskap 34.12 +10.85
- Lovisa Wingren 2009 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-05-19 10:10:46
Gren 124, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap 1:32.53 Guld
100m: 1:32.53
(1:32.53)
2 Havannah Klein 2009 Eslövs Simsällskap 1:42.38 +9.85 Brons
100m: 1:42.38
(1:42.38)
Grenen officiell:  2019-05-19 10:29:38
2019-05-19 11:52:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap