Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2017:3    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Lindahl-Andersson  2005  Eslövs Simsällskap            54.52  Silver 
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilmer Jönsson  2006  Eslövs Simsällskap            22.75  Guld 
Vilgot Magnusson  2004  Eslövs Simsällskap            24.09  Silver 
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            25.09  Silver 
Isak Sjöström  2005  Eslövs Simsällskap            26.58  Silver 
Viktor Saari  2005  Eslövs Simsällskap            28.52  Brons 
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap            22.21  Guld 
Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap            23.44  Guld 
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Saari  2005  Eslövs Simsällskap            1:40.37   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Lindahl-Andersson  2005  Eslövs Simsällskap            1:32.78  Brons 
Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap            1:40.79   
Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap            1:40.91   
Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap            1:41.48   
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Öberg  2006  Eslövs Simsällskap            37.00  Guld 
Isak Sjöström  2005  Eslövs Simsällskap            37.16  Guld 
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            43.23  Guld 
Vilmer Jönsson  2006  Eslövs Simsällskap            44.45  Silver 
Vilgot Magnusson  2004  Eslövs Simsällskap            46.58  Silver 
Anton Saari  2007  Eslövs Simsällskap            47.38  Brons 
Adam Westerling  2006  Eslövs Simsällskap            51.84   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            48.00  Brons 
Cornelia Sjöström  2007  Eslövs Simsällskap            51.05   
Havanna Klein  2009  Eslövs Simsällskap            51.13   
Linnea Strandqvist  2008  Eslövs Simsällskap            55.76   
Rebecka Ingner  2007  Eslövs Simsällskap            57.02   
                     
 
Gren 9, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ole Bomke  2004  Eslövs Simsällskap            20.87  Guld 
Sigge Modee  2008  Eslövs Simsällskap            24.25  Silver 
Victor Göransson  2007  Eslövs Simsällskap            29.89  Brons 
Niklas Trajcevski  2009  Eslövs Simsällskap            43.20   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Malmgren  2007  Eslövs Simsällskap            21.71  Guld 
Jenny Rappe  2007  Eslövs Simsällskap            23.28  Guld 
Ida Håkansson  2007  Eslövs Simsällskap            23.31  Guld 
Ella Almqvist  2007  Eslövs Simsällskap            25.06  Silver 
Selina Möller  2007  Eslövs Simsällskap            25.13  Silver 
Ebba Reslow Plym  2008  Eslövs Simsällskap            25.34  Silver 
Emilia Mörberg  2004  Eslövs Simsällskap            26.12  Silver 
Elna Håkansson  2007  Eslövs Simsällskap            27.20  Brons 
Leonora Möller  2008  Eslövs Simsällskap            31.44   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            1:43.42  Silver 
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap            51.31  Guld 
Viktor Saari  2005  Eslövs Simsällskap            53.14  Silver 
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap            49.71  Guld 
Maja Lindahl-Andersson  2005  Eslövs Simsällskap            51.34  Guld 
Cornelia Sjöström  2007  Eslövs Simsällskap            57.34  Brons 
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Saari  2007  Eslövs Simsällskap            26.70  Silver 
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            27.07  SIlver 
Sigge Modee  2008  Eslövs Simsällskap            27.50  Silver 
Viggo Öberg  2006  Eslövs Simsällskap            27.60  Silver 
Ole Bomke  2004  Eslövs Simsällskap            27.69  Silver 
Isak Sjöström  2005  Eslövs Simsällskap            27.90  Silver 
Vilmer Jönsson  2006  Eslövs Simsällskap            28.02  Silver 
Vilgot Magnusson  2004  Eslövs Simsällskap            28.08  Silver 
Adam Westerling  2006  Eslövs Simsällskap            28.15  Silver 
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap            24.88  Guld 
Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap            25.40  Guld 
Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            26.09  Silver 
Linnea Strandqvist  2008  Eslövs Simsällskap            26.75  Silver 
Jenny Rappe  2007  Eslövs Simsällskap            27.31  Silver 
Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap            28.06  Silver 
Ella Almqvist  2007  Eslövs Simsällskap            30.13  Brons 
Havanna Klein  2009  Eslövs Simsällskap            30.44  Brons 
Rebecka Ingner  2007  Eslövs Simsällskap            31.89  Brons 
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap            1:41.94  Brons 
Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap            1:50.11   
                     
 
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilmer Jönsson  2006  Eslövs Simsällskap            48.81  Guld 
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            51.06  Silver 
Isak Sjöström  2005  Eslövs Simsällskap            51.43  Silver 
Viktor Saari  2005  Eslövs Simsällskap            52.95  Silver 
Vilgot Magnusson  2004  Eslövs Simsällskap            54.69  Brons 
Viggo Öberg  2006  Eslövs Simsällskap            55.09  Brons 
Adam Westerling  2006  Eslövs Simsällskap            56.66   
Anton Saari  2007  Eslövs Simsällskap            57.26   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Lindahl-Andersson  2005  Eslövs Simsällskap            50.32  Silver 
Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap            51.07  Silver 
Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            52.82  Silver 
Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap            53.53  Brons 
Havanna Klein  2009  Eslövs Simsällskap            56.70   
Cornelia Sjöström  2007  Eslövs Simsällskap            58.59   
Emilia Mörberg  2004  Eslövs Simsällskap            58.63   
Linnea Strandqvist  2008  Eslövs Simsällskap            1:00.41   
Rebecka Ingner  2007  Eslövs Simsällskap            1:03.85   
                     
 
Gren 21, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Månsson  2007  Eslövs Simsällskap            23.16  Guld 
Ole Bomke  2004  Eslövs Simsällskap            24.90  Guld 
Sigge Modee  2008  Eslövs Simsällskap            26.50  Silver 
Victor Göransson  2007  Eslövs Simsällskap            27.78  Silver 
Niklas Trajcevski  2009  Eslövs Simsällskap            37.51   
Joshua Simon Hey  2010  Eslövs Simsällskap            48.45   
Felix Jenvert  2008  Eslövs Simsällskap            DNS   
Linus Larsson  2009  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Malmgren  2007  Eslövs Simsällskap            24.90  Guld 
Leonora Möller  2008  Eslövs Simsällskap            25.40  Guld 
Ella Almqvist  2007  Eslövs Simsällskap            26.71  Silver 
Jenny Rappe  2007  Eslövs Simsällskap            27.26  Silver 
Ida Håkansson  2007  Eslövs Simsällskap            28.01  Silver 
Selina Möller  2007  Eslövs Simsällskap            28.64  Silver 
Elna Håkansson  2007  Eslövs Simsällskap            29.06  Brons 
Ebba Reslow Plym  2008  Eslövs Simsällskap            29.08  Brons 
Lovisa Ranbro  2008  Eslövs Simsällskap            38.60   
10  Fillippa Blücher  2009  Eslövs Simsällskap            42.84   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  10:28