Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  05 november 2017   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  20:29   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 november 2017         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jenny Le  2000  10  543          35.28   
  Simklubben Poseidon  35.31                 
Julia Brinkhagen  1999  465          37.17   
  Landskrona Simsällskap  35.64                 
Julia Åstrand  1999  397          39.17   
  Alvesta Simsällskap  37.94                 
Nora Öhlin  2000  267          44.68   
  Simklubben Triton  44.41                 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julia Stenström  2002  10  400          39.07   
  Simklubben Triton  38.62                 
Jennie Johansson  2001  377          39.84   
  Klippans Simsällskap  38.49                 
Wilma Åstrand  2002  312          42.42   
  Alvesta Simsällskap  41.51                 
Linnea Nimander  2002  311          42.48   
  Simklubben Ran  41.68                 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Antonia Sandblom  2003  10  455          37.43   
  Simklubben Triton  36.93                 
Filippa Philipsson Eriksson  2003  455          37.44   
  Helsingborgs Simsällskap  36.39                 
Michaela Ruzic  2003  394          39.28   
  S71  38.91                 
Tilde Röiseth  2003  389          39.42   
  Landskrona Simsällskap  38.81                 
Julia Andersson  2003  381          39.72   
  Höganäs Simsällskap  39.00                 
Isabel Persson  2004  380          39.75   
  Simklubben Triton  39.06                 
Alice Tufvesson  2003    373          40.00   
  Höganäs Simsällskap  39.61                 
Olivia Pantzar  2004    328          41.76   
  Simklubben Hajen  40.60                 
Alma Mårtensson  2004    325          41.88   
  Simklubben Hajen  41.92                 
10  Emma Ramic  2004    310          42.52   
  Simklubben Triton  48.18                 
11  Alexandra Petersen  2003    306          42.73   
  Simsällskapet Delfin  41.94                 
12  Cecilia Pettersson  2003    298          43.08   
  Helsingborgs Simsällskap  41.39                 
13  Emmie Bengtsson  2003    298          43.11   
  Helsingborgs Simsällskap  53.19                 
14  Bianca Jarbsjö  2003    287          43.66   
  Ängelholms Simsällskap  42.41                 
15  Emilia Kryger  2004    285          43.75   
  Sjöbo Simsällskap  45.21                 
16  Fanny Moreau  2003    276          44.19   
  Landskrona Simsällskap  46.50                 
17  Victoria Johansson  2004    257          45.25   
  Helsingborgs Simsällskap  46.83                 
18  Alice Carlqvist-Seger  2004    247          45.84   
  Kristianstads SLS  47.06                 
18  Ida Jeppsson  2004    247          45.84   
  Simklubben Triton  44.26                 
20  Ebba Ringström  2004    244          46.07   
  Simklubben Triton  44.81                 
21  Tilde Klehn  2004    237          46.49   
  Simklubben Lödde  47.89                 
22  Mollie Dalengran  2004    231          46.90   
  Simklubben Triton  47.61                 
23  Felicia Zander  2004    230          46.97   
  Ängelholms Simsällskap  46.58                 
24  Alva Larsson  2004    228          47.09   
  Simklubben Ran  47.45                 
25  Ella Klein  2004    216          47.97   
  Höganäs Simsällskap  50.05                 
Ebba Johansson  2004              DNS   
  Klippans Simsällskap  49.56                 
Emilia Mörberg  2004              DNS   
  Eslövs Simsällskap                   
Isabella Djuric  2004              DNS   
  Landskrona Simsällskap  44.34                 
Ellinor Andersson  2003              DSQ   
  Alvesta Simsällskap  45.05                 
Ellinor Persson  2003              DSQ   
  Helsingborgs Simsällskap  45.20                 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Klint Ipsa  2005  10  486          36.63   
  Bromöllaortens Simsällskap  39.30                 
Maja Björnström  2005  449          37.61   
  Simklubben Triton  37.61                 
Sofia Frisk  2005  417          38.52   
  Helsingborgs Simsällskap  37.94                 
Zinna Bengtsson Nimander  2005  382          39.66   
  Simklubben Triton  39.61                 
Vega Vollmer  2005  347          40.98   
  Helsingborgs Simsällskap  40.77                 
Julia Henriksson  2005  336          41.41   
  Simklubben Hajen  42.42                 
Agnes Alm  2006    331          41.60   
  S71  41.38                 
Cassandra Strömqvist-Malmström  2005    324          41.91   
  Sjöbo Simsällskap  41.92                 
Lina Plantin  2005    314          42.35   
  Simklubben Triton  42.22                 
10  Emma Jönsson  2006    305          42.78   
  Helsingborgs Simsällskap  42.99                 
11  Adelina Gummesson  2005    302          42.88   
  Lönsboda Simsällskap  42.87                 
12  Tova Siversson  2005    298          43.09   
  Landskrona Simsällskap  45.35                 
13  Nellie Siöland  2005    296          43.19   
  Simklubben Triton  42.86                 
14  Leah Ljungerud  2006    292          43.41   
  Ängelholms Simsällskap  42.81                 
15  Ella Röiseth  2005    285          43.73   
  Landskrona Simsällskap  45.24                 
16  Amanda Pålsson  2005    281          43.92   
  Simklubben Triton  41.77                 
17  Veronika Ruzic  2006    277          44.18   
  S71  43.05                 
18  Isabella Larsson  2005    272          44.44   
  Helsingborgs Simsällskap  48.56                 
19  Linnéa Welinder  2005    259          45.15   
  Alvesta Simsällskap  44.00                 
20  Anna Larsson  2006    255          45.36   
  Ängelholms Simsällskap  44.95                 
21  Matilda Björkholm  2005    255          45.39   
  Kristianstads SLS  48.86                 
22  Emilia Berg  2005    252          45.55   
  Simklubben Lödde  46.13                 
23  Klara Pantev  2005    247          45.86   
  Helsingborgs Simsällskap  46.11                 
24  Emina Bolin  2005    244          46.03   
  Kristianstads SLS  52.18                 
25  My Pettersson  2006    241          46.24   
  Landskrona Simsällskap  45.58                 
26  Erica Persson  2005    240          46.28   
  Ängelholms Simsällskap  45.29                 
27  Livianne Lesmac  2005    237          46.53   
  Kappsimningsklubben Karpen  47.58                 
28  Julia Nilsson  2006    235          46.66   
  Simklubben Triton  47.28                 
29  Lykke Lagerholm-Nord  2006    230          46.95   
  Sjöbo Simsällskap  47.39                 
30  Elsa Winberg  2006    229          47.02   
  Simklubben Hajen  47.09                 
31  Aisha Bolin  2005    225          47.31   
  Kristianstads SLS  1:00.86                 
32  Patrisia Lindén  2005    223          47.43   
  Helsingborgs Simsällskap  47.78                 
33  Yasmine Strandh  2006    223          47.44   
  Landskrona Simsällskap  47.19                 
34  Alice Bitzén  2006    222          47.55   
  Simklubben Hajen  48.91                 
35  Ida Husby  2006    219          47.72   
  Simklubben Lödde  51.68                 
36  Kerstin Cederlund  2006    213          48.17   
  Helsingborgs Simsällskap  48.85                 
37  Isabelle Persson-Giribaldi  2005    212          48.24   
  Landskrona Simsällskap  55.70                 
38  Emma Widerfors  2005    210          48.43   
  Kristianstads SLS  51.53                 
39  Sally Persson  2006    210          48.45   
  Helsingborgs Simsällskap  50.83                 
40  Ella Berg  2006    209          48.51   
  Helsingborgs Simsällskap  48.00                 
41  Melina Mercourios  2005    206          48.76   
  Simklubben Triton  46.78                 
42  Novalie Gulin  2006    205          48.83   
  Kristianstads SLS  50.55                 
43  Lovisa Fast  2006    204          48.87   
  S71  48.31                 
44  Tyra Mårtensson  2006    202          49.02   
  Simklubben Hajen  50.79                 
45  Jenny Nilsson  2005    202          49.03   
  Simklubben Triton  49.85                 
46  Lovisa Sjöholm  2006    200          49.19   
  Klippans Simsällskap  48.97                 
47  Agnes Strand  2005    199          49.28   
  Helsingborgs Simsällskap  48.71                 
48  Tigra Salomonsson  2006    196          49.56   
  Kristianstads SLS  52.45                 
49  Olivia Smith  2005    193          49.78   
  Höganäs Simsällskap  50.68                 
50  Hanna Andersson  2005    192          49.87   
  Kristianstads SLS  49.38                 
51  Saga Holst  2006    192          49.92   
  Helsingborgs Simsällskap  52.77                 
52  Ellie Petersson  2005    186          50.37   
  Kristianstads SLS  56.42                 
53  Klara Kylefors  2006    178          51.12   
  Simklubben Hajen  50.21                 
54  Klara Hansson  2006    161          52.89   
  Eslövs Simsällskap  54.51                 
55  Elin Adler  2006    155          53.55   
  Kristianstads SLS  55.87                 
56  Mimmi Palm  2005    145          54.79   
  Sjöbo Simsällskap  56.27                 
57  Thea Klemedsson  2006    137          55.85   
  Klippans Simsällskap  55.45                 
Isabella Wahlund  2006              DSQ   
  Kristianstads SLS  47.78                 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabella Hua  2007  10  302          42.91   
  Ringsjö Simklubb  42.83                 
Vicky Luc  2007  272          44.43   
  Simsällskapet Delfin  44.67                 
Julia Bruér  2007  254          45.44   
  Simklubben Hajen  44.65                 
Tilda Stenmark  2007  230          46.94   
  Ängelholms Simsällskap  47.52                 
Anna Jörgensen  2007  222          47.55   
  Simklubben Triton  49.66                 
Liv Stalbohm  2007  197          49.48   
  Simklubben Triton  48.23                 
Valentina Fanu  2007    193          49.79   
  S71  51.18                 
Rebecka Agardh  2007    166          52.38   
  Simklubben Hajen  51.06                 
Isabella Stoltz  2008    165          52.42   
  Sjöbo Simsällskap  53.58                 
10  Amanda Pantzar  2008    152          53.91   
  Simklubben Hajen  53.17                 
11  Elvira Lindkvist  2007    149          54.26   
  Höganäs Simsällskap  55.70                 
12  Sofia Svensson  2007    145          54.71   
  Kristianstads SLS  58.09                 
13  Tilda Widerfors  2008    144          54.89   
  Kristianstads SLS  56.92                 
14  Anna Gutenwik  2008    131          56.63   
  Simklubben Hajen  54.82                 
15  Vilda Berg  2007    131          56.66   
  Simklubben Lödde  1:00.29                 
16  Mathilda Andersson  2007    124          57.62   
  S71  53.18                 
17  Wilda Thorgren  2007    124          57.74   
  S71  54.45                 
18  Felicia Winberg  2007    119          58.49   
  Simklubben Triton  1:05.55                 
19  Violetta Pflug  2008    117          58.79   
  Simklubben Lödde  1:01.40                 
20  Selma Lindell  2008    103          1:01.33   
  Simklubben Lödde  1:01.81                 
21  Tilda Montelin  2007    102          1:01.58   
  Simklubben Hajen  1:00.25                 
22  Maja Ohlsson  2008    101          1:01.83   
  Simklubben Triton  1:02.78                 
23  Astrid Hjelm  2007    98          1:02.32   
  Simklubben Triton                   
24  Molly Procheus  2007    90          1:04.20   
  Simklubben Triton  1:07.73                 
25  Elsa Mårtensson  2008    88          1:04.60   
  Simklubben Hajen                   
26  Kajsa Hansson  2008    84          1:05.57   
  Eslövs Simsällskap  1:11.81                 
27  Clara Lindström  2008    79          1:06.87   
  Simklubben Triton                   
Linnéa Kamstad  2008              DSQ   
  Simklubben Triton                   
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Luke Postema  1995  10  514          31.51   
  Simklubben Poseidon  30.04                 
Marko Vasilijevic  1999  486          32.11   
  Simklubben Poseidon  31.84                 
Noah Svensson  1999  465          32.59   
  Värnamo Simsällskap  33.48                 
Robin Pettersson  2000  461          32.68   
  Värnamo Simsällskap  32.58                 
Jonathan Skog  2000  460          32.69   
  Klippans Simsällskap  31.81                 
Esbjörn Ohlsson  1996  455          32.82   
  Simsällskapet Iden  32.97                 
Rickard Wemlén  2000    424          33.59   
  Simklubben Hajen  32.63                 
Philip Rantzow  1999    355          35.66   
  S71  36.11                 
Albert Gudermanis  2000    276          38.77   
  Simklubben Ran  38.73                 
Tim Petersson  1999              DNS   
  Landskrona Simsällskap  32.12                 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ahmed Sadoon  2002  10  408          34.03   
  Kristianstads SLS  35.04                 
Sebastian Mickelsson  2001  387          34.64   
  Simklubben Triton  34.35                 
David Elfvin  2002  377          34.95   
  Simklubben Ran  34.58                 
Viggo Winberg  2002  308          37.37   
  Höganäs Simsällskap  39.02                 
Harry Petersson  2002  297          37.84   
  Kristianstads SLS  46.09                 
Mohamad Hariri  2002  291          38.08   
  Simklubben Ran  42.18                 
Jacob El Mokri  2001    280          38.59   
  Kristianstads SLS  36.73                 
Pavli Rafael  2002    277          38.69   
  Simklubben Ran  45.69                 
Alfred Thunell  2002    260          39.52   
  Landskrona Simsällskap  41.34                 
10  James Nguyen  2001    167          45.83   
  Kristianstads SLS  42.66                 
William Johansen  2002              DNS   
  Simklubben Ran  41.54                 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Filip Cederholm  2003  10  472          32.42   
  Landskrona Simsällskap  33.19                 
Oliver Kock  2003  434          33.33   
  Helsingborgs Simsällskap  34.29                 
Anthon Huasson  2004  324          36.76   
  Ringsjö Simklubb  36.00                 
Andre Wester  2003  312          37.21   
  Ängelholms Simsällskap  38.66                 
David Alderbrink  2003  311          37.24   
  Helsingborgs Simsällskap  38.49                 
Hampus Erdös  2003  306          37.45   
  Simklubben Lödde  37.83                 
Alexander Nilsson  2003    299          37.76   
  Sjöbo Simsällskap  42.26                 
Chengyue Li  2004    294          37.94   
  Simklubben Ran  41.58                 
Tomislav Corluka  2003    264          39.32   
  Kristianstads SLS  42.69                 
10  Neo Palenmark  2003    215          42.14   
  Simklubben Triton  46.04                 
11  Noa Rydén  2004    193          43.69   
  Ängelholms Simsällskap  42.61                 
12  Viktor Spoelstra  2004    173          45.30   
  Sjöbo Simsällskap  45.94                 
13  Carl Rogmark  2004    169          45.60   
  Simklubben Hajen  47.26                 
14  Jonathan Lindqvist  2003    144          48.07   
  Simklubben Triton  49.60                 
15  Hugo Härjesten  2004    138          48.82   
  Ringsjö Simklubb  48.62                 
16  Ludwig Bengtsson  2004    125          50.41   
  Klippans Simsällskap  53.02                 
Eimantas Erlandsson  2003              DSQ   
  Höganäs Simsällskap  42.52                 
Elias Marginean  2004              DSQ   
  Klippans Simsällskap  44.11                 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Niklas Andersson  2005  10  332          36.43   
  Helsingborgs Simsällskap  36.20                 
Axel Wergeland  2006  217          41.98   
  Simklubben Lödde  43.36                 
Yaser Sultan  2005  211          42.41   
  Simklubben Ran  44.23                 
Karl Oredsson  2006  199          43.22   
  Simsällskapet Delfin  42.46                 
Joel Nilsson  2005  193          43.62   
  Ängelholms Simsällskap  43.06                 
Emil Flodmark  2006  187          44.09   
  Ängelholms Simsällskap  43.91                 
Ahmad Alhaj  2005    187          44.13   
  Simklubben Ran  45.00                 
Maximilian Smith  2005    186          44.23   
  Sjöbo Simsällskap  44.62                 
Pelle Erdös  2005    180          44.69   
  Simklubben Lödde  49.37                 
10  Gabriel Hachem  2005    178          44.82   
  Simklubben Ran  48.00                 
11  Jacob Olsson  2006    177          44.89   
  Kristianstads SLS  44.59                 
12  Anton Liebenhagen  2005    177          44.97   
  Landskrona Simsällskap  47.03                 
13  Teo Cokalic  2006    174          45.18   
  Helsingborgs Simsällskap  44.56                 
14  Mustapha Hariri  2005    168          45.71   
  Simklubben Ran  48.44                 
15  Melvin Carlsson  2005    164          46.06   
  Kristianstads SLS  49.76                 
16  Hadi Hariri  2005    164          46.10   
  Simklubben Ran  50.90                 
17  Ted Nilsson  2006    163          46.18   
  Simklubben Lödde  47.85                 
18  Kim Larsson  2005    161          46.38   
  Simklubben Ran  50.83                 
19  Elias Albrektsson  2006    154          47.08   
  Simsällskapet Iden  46.65                 
20  Gustav Bach  2005    151          47.39   
  Simklubben Ran  47.66                 
21  Sebastian Nilsson  2006    138          48.76   
  Sjöbo Simsällskap  49.48                 
22  Elias Haugen  2006    136          49.04   
  Helsingborgs Simsällskap  51.39                 
23  Marius Jensen  2006    135          49.11   
  Simklubben Hajen  47.23                 
24  Rasmus Mårtensson  2006    127          50.21   
  Simklubben Triton  51.99                 
25  Tobias Marginean  2005    121          51.01   
  Klippans Simsällskap  59.73                 
26  Oliver Wohlquist  2005    121          51.04   
  Landskrona Simsällskap  51.16                 
27  Albin Windahl  2006    119          51.24   
  Klippans Simsällskap  54.42                 
28  Alex Jemeljanov  2005    118          51.42   
  Sjöbo Simsällskap  57.66                 
29  Theo Karlsson  2006    117          51.56   
  Simsällskapet Iden  50.40                 
30  Tim Andersson  2006    112          52.36   
  S71  50.15                 
31  Gabriel Ekelund  2006    110          52.66   
  Kristianstads SLS  52.80                 
32  Ozzy Melin  2006    93          55.66   
  Kristianstads SLS  58.65                 
33  Adam Malmquist  2006    83          57.88   
  Eslövs Simsällskap  59.66                 
34  Dennis Henriksson  2005    76          59.39   
  Simsällskapet Iden  1:00.52                 
35  Gabor Szilagyi  2006    73          1:00.17   
  Kristianstads SLS                   
August Holst Gerløv  2006              DNS   
  Höganäs Simsällskap  55.30                 
Arman Zembo  2006              DSQ   
  Landskrona Simsällskap  51.96                 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Benjamin Huasson  2007  10  182          44.52   
  Ringsjö Simklubb  45.03                 
Albin Björnström  2007  137          48.87   
  Simklubben Triton  47.83                 
Edvin Dedovic  2007  130          49.81   
  Landskrona Simsällskap  47.65                 
Markus Thorsson  2008  123          50.71   
  Simklubben Hajen  50.79                 
Oliver Björk  2007  118          51.46   
  Simklubben Lödde  51.97                 
Elliot Löfqvist  2008  111          52.43   
  Simklubben Triton                   
Sam Bengtsson Nimander  2008    104          53.60   
  Simklubben Triton  55.70                 
Alexander Zhang  2007    93          55.66   
  S71  58.63                 
William Westin  2007    92          55.87   
  Simklubben Triton  57.53                 
10  Tim Edelberg  2007    75          59.82   
  Simklubben Lödde  1:01.18                 
Sebastian Björk  2007              DNS   
  Simklubben Lödde  51.50                 
Albin Nyholm  2007              DSQ   
  Simklubben Triton  44.16                 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Lackegård  2000  10  587  28.90        1:00.91   
  Simklubben Hajen  1:00.86                 
                     
Gabriella Henriksson  2000  542  29.91        1:02.56   
  Klippans Simsällskap  1:00.58                 
                     
Elin Moberg  1999  521  31.02        1:03.36   
  Simklubben Poseidon  1:03.28                 
                     
Emma Persson  1999  503  30.87        1:04.12   
  Simklubben Lödde  1:02.13                 
                     
Julia Åstrand  1999  488  31.63        1:04.76   
  Alvesta Simsällskap  1:06.53                 
                     
Josefin Nilsson  1999  478  31.49        1:05.21   
  Eslövs Simsällskap  1:04.80                 
                     
Julia Brinkhagen  1999    475  31.18        1:05.35   
  Landskrona Simsällskap  1:01.96                 
                     
Cornelia Forsgren  2000    444  31.55        1:06.84   
  Simklubben Triton  1:04.53                 
                     
Nora Öhlin  2000    277  37.18        1:18.18   
  Simklubben Triton  1:17.29                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Moreau  2001  10  489  30.41        1:04.71   
  Landskrona Simsällskap  1:01.20                 
                     
Ingrid Norstedt  2002  440  31.98        1:07.02   
  Helsingborgs Simsällskap  1:05.14                 
                     
Ulrika von Buxhoeveden  2001  405  32.16        1:08.92   
  Sjöbo Simsällskap  1:03.90                 
                     
Astrid Elmberg  2002  366  33.71        1:11.28   
  Kristianstads SLS  1:10.16                 
                     
Linnea Nimander  2002  362  34.39        1:11.57   
  Simklubben Ran  1:10.92                 
                     
Emilia Stålhammar  2001  351  35.59        1:12.29   
  Simklubben Triton  1:10.57                 
                     
Julia Stenström  2002    311  36.04        1:15.25   
  Simklubben Triton  1:13.50                 
                     
Wilma Åstrand  2002    301  36.27        1:16.06   
  Alvesta Simsällskap  1:12.54                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alice Tufvesson  2003  10  490  31.35        1:04.67   
  Höganäs Simsällskap  1:02.66                 
                     
Linnéa Lindh  2003  483  30.99        1:04.97   
  Landskrona Simsällskap  1:04.11                 
                     
Antonia Sandblom  2003  475  31.52        1:05.34   
  Simklubben Triton  1:03.60                 
                     
Isabel Persson  2004  438  32.44        1:07.14   
  Simklubben Triton  1:05.18                 
                     
Katja Haglund  2003  436  32.79        1:07.22   
  Landskrona Simsällskap  1:06.23                 
                     
Bianca Jarbsjö  2003  430  32.57        1:07.53   
  Ängelholms Simsällskap  1:07.44                 
                     
Tyra Öhlin  2004    429  32.18        1:07.60   
  Simklubben Triton  1:07.13                 
                     
Josefin Dellhede  2003    424  33.03        1:07.85   
  Landskrona Simsällskap  1:08.15                 
                     
Tilde Persson  2003    419  32.30        1:08.13   
  Sjöbo Simsällskap  1:07.17                 
                     
10  Dikte Lagergren  2003    417  32.55        1:08.24   
  Eslövs Simsällskap  1:09.89                 
                     
10  Matilda Malm  2004    417  32.10        1:08.24   
  Höganäs Simsällskap  1:09.68                 
                     
12  Alva Stenebo  2003    410  33.51        1:08.63   
  S71  1:09.38                 
                     
13  Anna Nilsson  2003    405  33.39        1:08.93   
  Helsingborgs Simsällskap  1:07.61                 
                     
14  Hanna Barnell  2003    404  33.12        1:08.98   
  Simklubben Hajen  1:07.72                 
                     
15  Michaela Ruzic  2003    402  33.35        1:09.08   
  S71  1:09.55                 
                     
16  Fanny Hess  2004    397  33.14        1:09.36   
  Landskrona Simsällskap  1:08.62                 
                     
17  Ebba Ringström  2004    395  33.00        1:09.48   
  Simklubben Triton  1:10.26                 
                     
18  Julia Andersson  2003    391  33.44        1:09.75   
  Höganäs Simsällskap  1:06.03                 
                     
19  Filippa Philipsson Eriksson  2003    378  33.61        1:10.50   
  Helsingborgs Simsällskap  1:09.09                 
                     
20  Alexandra Petersen  2003    360  33.47        1:11.66   
  Simsällskapet Delfin  1:09.52                 
                     
21  Alma Mårtensson  2004    356  34.34        1:11.91   
  Simklubben Hajen  1:11.01                 
                     
22  Emmie Bengtsson  2003    344  34.88        1:12.77   
  Helsingborgs Simsällskap  1:15.14                 
                     
23  Ida Jeppsson  2004    342  36.14        1:12.88   
  Simklubben Triton  1:12.17                 
                     
24  Cecilia Pettersson  2003    342  33.93        1:12.89   
  Helsingborgs Simsällskap  1:11.78                 
                     
25  Mathilde Berild Andersen  2004    338  35.41        1:13.22   
  Sjöbo Simsällskap  1:14.52                 
                     
26  Victoria Johansson  2004    336  34.99        1:13.32   
  Helsingborgs Simsällskap  1:15.54                 
                     
27  Emma Ramic  2004    336  35.56        1:13.36   
  Simklubben Triton  1:15.35                 
                     
28  Ida Holst Gerløv  2004    332  35.96        1:13.66   
  Höganäs Simsällskap  1:13.95                 
                     
29  Olivia Pantzar  2004    320  35.84        1:14.55   
  Simklubben Hajen  1:12.92                 
                     
30  Fanny Moreau  2003    301  36.26        1:16.08   
  Landskrona Simsällskap  1:16.50                 
                     
31  Ella Klein  2004    299  36.94        1:16.22   
  Höganäs Simsällskap  1:14.89                 
                     
32  Tilde Klehn  2004    297  36.66        1:16.41   
  Simklubben Lödde  1:16.89                 
                     
33  Ellinor Persson  2003    296  36.30        1:16.50   
  Helsingborgs Simsällskap  1:17.65                 
                     
34  Ellinor Andersson  2003    294  36.54        1:16.68   
  Alvesta Simsällskap  1:15.98                 
                     
35  Mollie Dalengran  2004    285  36.91        1:17.50   
  Simklubben Triton  1:20.46                 
                     
36  Isabelle Blücher  2003    281  37.72        1:17.86   
  Eslövs Simsällskap  1:20.06                 
                     
37  Turid Bendz  2004    275  37.55        1:18.38   
  Höganäs Simsällskap  1:22.59                 
                     
38  Alva Larsson  2004    273  39.32        1:18.63   
  Simklubben Ran  1:20.41                 
                     
39  Alice Carlqvist-Seger  2004    268  38.09        1:19.07   
  Kristianstads SLS  1:19.33                 
                     
40  Emilia Kryger  2004    184  42.63        1:29.59   
  Sjöbo Simsällskap  1:28.08                 
                     
Ebba Johansson  2004              DNS   
  Klippans Simsällskap  1:16.32                 
                     
Isabella Djuric  2004              DNS   
  Landskrona Simsällskap  1:11.65                 
                     
Clara Huston  2003              DSQ   
  Simklubben Hajen  1:11.64                 
                     
Elma Kjellin  2003              DSQ   
  Eslövs Simsällskap  1:13.66                 
                     
Felicia Zander  2004              DSQ   
  Ängelholms Simsällskap  1:14.47                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julia Henriksson  2005  10  474  32.02        1:05.40   
  Simklubben Hajen  1:05.92                 
                     
Maja Björnström  2005  464  32.10        1:05.87   
  Simklubben Triton  1:06.11                 
                     
Adelina Gummesson  2005  389  33.72        1:09.83   
  Lönsboda Simsällskap  1:12.29                 
                     
Vega Vollmer  2005  384  33.66        1:10.16   
  Helsingborgs Simsällskap  1:09.91                 
                     
Alice Gulin  2006  372  33.90        1:10.88   
  Kristianstads SLS  1:13.29                 
                     
Amanda Pålsson  2005  370  33.77        1:11.02   
  Simklubben Triton  1:09.88                 
                     
Klara Pantev  2005    353  34.26        1:12.12   
  Helsingborgs Simsällskap  1:12.00                 
                     
Ella Röiseth  2005    352  34.33        1:12.20   
  Landskrona Simsällskap  1:11.28                 
                     
Erica Persson  2005    347  34.82        1:12.56   
  Ängelholms Simsällskap  1:10.19                 
                     
10  Leah Ljungerud  2006    347  34.39        1:12.59   
  Ängelholms Simsällskap  1:12.86                 
                     
11  My Pettersson  2006    345  35.30        1:12.69   
  Landskrona Simsällskap  1:15.89                 
                     
12  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005    344  35.12        1:12.76   
  Sjöbo Simsällskap  1:13.10                 
                     
13  Alice Bitzén  2006    336  35.00        1:13.31   
  Simklubben Hajen  1:14.11                 
                     
14  Emilia Berg  2005    335  36.23        1:13.42   
  Simklubben Lödde  1:13.70                 
                     
15  Sofia Frisk  2005    335  35.92        1:13.43   
  Helsingborgs Simsällskap  1:12.53                 
                     
16  Veronika Ruzic  2006    330  35.47        1:13.77   
  S71  1:13.91                 
                     
17  Isabella Larsson  2005    328  34.65        1:13.93   
  Helsingborgs Simsällskap  1:14.81                 
                     
18  Tova Siversson  2005    321  35.40        1:14.49   
  Landskrona Simsällskap  1:15.43                 
                     
19  Nellie Siöland  2005    314  35.61        1:14.97   
  Simklubben Triton  1:16.76                 
                     
20  Patrisia Lindén  2005    314  35.67        1:15.01   
  Helsingborgs Simsällskap  1:15.27                 
                     
21  Kerstin Cederlund  2006    312  36.39        1:15.17   
  Helsingborgs Simsällskap  1:19.94                 
                     
22  Hanna Andersson  2005    307  36.70        1:15.60   
  Kristianstads SLS  1:14.86                 
                     
23  Olivia Smith  2005    305  36.50        1:15.74   
  Höganäs Simsällskap  1:15.63                 
                     
24  Elly Petersson  2005    293  36.74        1:16.73   
  Kristianstads SLS  1:15.80                 
                     
25  Lina Plantin  2005    288  36.04        1:17.16   
  Simklubben Triton  1:16.52                 
                     
26  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005    288  37.04        1:17.23   
  Sjöbo Simsällskap  1:19.61                 
                     
26  Julia Nilsson  2006    288  37.55        1:17.23   
  Simklubben Triton  1:12.95                 
                     
28  Isabella Wahlund  2006    284  37.22        1:17.59   
  Kristianstads SLS  1:18.04                 
                     
29  Emma Widerfors  2005    282  37.98        1:17.70   
  Kristianstads SLS  1:19.16                 
                     
30  Linnéa Welinder  2005    280  35.48        1:17.89   
  Alvesta Simsällskap  1:13.10                 
                     
31  Emma Jönsson  2006    276  37.85        1:18.30   
  Helsingborgs Simsällskap  1:18.92                 
                     
32  Ida Husby  2006    275  37.54        1:18.43   
  Simklubben Lödde  1:19.54                 
                     
33  Anna Larsson  2006    273  38.91        1:18.56   
  Ängelholms Simsällskap  1:20.05                 
                     
34  Lykke Lagerholm-Nord  2006    264  38.92        1:19.43   
  Sjöbo Simsällskap  1:17.33                 
                     
35  Yasmine Strandh  2006    262  37.18        1:19.62   
  Landskrona Simsällskap  1:18.37                 
                     
36  Lovisa Fast  2006    260  37.94        1:19.84   
  S71  1:17.81                 
                     
37  Livianne Lesmac  2005    248  38.80        1:21.12   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:21.85                 
                     
38  Sally Persson  2006    246  38.34        1:21.39   
  Helsingborgs Simsällskap  1:21.97                 
                     
39  Nova Johansson  2005    243  38.96        1:21.74   
  Bromöllaortens Simsällskap  1:21.91                 
                     
40  Agnes Strand  2005    241  39.13        1:21.96   
  Helsingborgs Simsällskap  1:22.63                 
                     
41  Saga Holst  2006    235  39.99        1:22.62   
  Helsingborgs Simsällskap  1:25.53                 
                     
42  Novalie Gulin  2006    235  40.07        1:22.64   
  Kristianstads SLS  1:26.18                 
                     
43  Melina Mercourios  2005    234  40.44        1:22.69   
  Simklubben Triton  1:26.75                 
                     
44  Aisha Bolin  2005    231  40.27        1:23.08   
  Kristianstads SLS  1:26.19                 
                     
45  Jenny Nilsson  2005    225  39.97        1:23.80   
  Simklubben Triton  1:29.21                 
                     
46  Mimmi Palm  2005    220  40.76        1:24.48   
  Sjöbo Simsällskap  1:26.23                 
                     
47  Isabelle Persson-Giribaldi  2005    219  41.35        1:24.50   
  Landskrona Simsällskap  1:29.81                 
                     
48  Ana Corluka  2006    219  38.98        1:24.51   
  Kristianstads SLS  1:28.40                 
                     
49  Ella Berg  2006    219  40.34        1:24.57   
  Helsingborgs Simsällskap  1:26.17                 
                     
50  Matilda Björkholm  2005    213  39.28        1:25.35   
  Kristianstads SLS  1:31.67                 
                     
51  Emina Bolin  2005    210  40.14        1:25.72   
  Kristianstads SLS  1:24.78                 
                     
52  Elsa Winberg  2006    185  42.98        1:29.38   
  Simklubben Hajen  1:42.87                 
                     
53  Ella Andersson  2006    185  42.64        1:29.40   
  Eslövs Simsällskap  1:33.62                 
                     
54  Maja Lindahl-Andersson  2005    174  42.29        1:31.22   
  Eslövs Simsällskap  1:28.04                 
                     
55  Lovisa Sjöholm  2006    173  46.17        1:31.38   
  Klippans Simsällskap  1:36.89                 
                     
56  Tigra Salomonsson  2006    171  41.97        1:31.86   
  Kristianstads SLS  1:42.75                 
                     
57  Thea Klemedsson  2006    164  45.32        1:33.03   
  Klippans Simsällskap  1:38.82                 
                     
58  Ellie Petersson  2005    164  45.79        1:33.07   
  Kristianstads SLS  1:34.88                 
                     
59  Hedda Palm  2005    153  42.62        1:35.17   
  Eslövs Simsällskap  1:38.95                 
                     
60  Livia Landmyr  2006    145  44.99        1:37.05   
  Eslövs Simsällskap  1:49.46                 
                     
Emma Klein  2005              DSQ   
  Helsingborgs Simsällskap  1:31.20                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabella Hua  2007  10  324  35.92        1:14.24   
  Ringsjö Simklubb  1:19.07                 
                     
Vicky Luc  2007  302  36.05        1:15.99   
  Simsällskapet Delfin  1:16.08                 
                     
Tilda Stenmark  2007  293  37.13        1:16.75   
  Ängelholms Simsällskap  1:17.26                 
                     
Sofie Jönsson  2007  258  39.41        1:20.12   
  Sjöbo Simsällskap  1:23.30                 
                     
Mathilda Andersson  2007  187  40.30        1:29.08   
  S71  1:36.95                 
                     
Liv Stalbohm  2007  182  42.10        1:29.90   
  Simklubben Triton  1:32.10                 
                     
Anna Jörgensen  2007    171  42.26        1:31.86   
  Simklubben Triton  1:42.30                 
                     
Violetta Pflug  2008    171  42.79        1:31.90   
  Simklubben Lödde  1:31.83                 
                     
Selma Lindell  2008    170  44.59        1:32.04   
  Simklubben Lödde  1:37.10                 
                     
10  Vilda Berg  2007    158  45.70        1:34.21   
  Simklubben Lödde  1:41.10                 
                     
11  Wilda Thorgren  2007    157  44.71        1:34.43   
  S71  1:39.75                 
                     
12  Linnea Larsson  2007    157  43.06        1:34.45   
  Eslövs Simsällskap  1:40.60                 
                     
13  Anna Gutenwik  2008    115  49.67        1:44.79   
  Simklubben Hajen  1:43.28                 
                     
14  Tilda Folkesson  2009    85  51.81        1:55.93   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Pettersson  2000  10  531  26.23        55.48   
  Värnamo Simsällskap  56.67                 
                     
Noah Svensson  1999  519  26.91        55.92   
  Värnamo Simsällskap  55.92                 
                     
Gustav Östlund  1997  516  27.16        56.02   
  Simklubben Poseidon  54.82                 
                     
Oskar Skarin  1999  514  26.90        56.08   
  Simklubben Triton  54.98                 
                     
Philip Rantzow  1999  492  27.34        56.91   
  S71  56.00                 
                     
Marko Vasilijevic  1999  443  27.96        58.95   
  Simklubben Poseidon  56.24                 
                     
Roy Hangård  1999    442  27.48        58.98   
  Simklubben Lödde  57.41                 
                     
Jonathan Skog  2000    414  28.74        1:00.27   
  Klippans Simsällskap  57.42                 
                     
Albert Gudermanis  2000    412  28.52        1:00.39   
  Simklubben Ran  59.28                 
                     
10  Elliot Larsson  2000    378  28.38        1:02.10   
  Simklubben Lödde  1:00.19                 
                     
10  Joel Johnsson  2000    378  29.83        1:02.10   
  Kristianstads SLS  1:00.14                 
                     
12  Rickard Wemlén  2000    368  29.51        1:02.71   
  Simklubben Hajen  59.38                 
                     
13  Oscar Palmqvist  2000    339  30.28        1:04.41   
  Simklubben Triton  1:02.96                 
                     
Tim Petersson  1999              DNS   
  Landskrona Simsällskap  57.77                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joar Modigh  2001  10  513  27.09        56.13   
  Simklubben Triton  56.76                 
                     
Christoffer Dellhede  2001  492  26.96        56.91   
  Landskrona Simsällskap  54.45                 
                     
Peter Jivanov  2002  489  27.39        57.01   
  Skara Simsällskap  58.79                 
                     
Sebastian Mickelsson  2001  439  28.57        59.11   
  Simklubben Triton  58.52                 
                     
Casper Svärd  2001  413  28.26        1:00.31   
  Landskrona Simsällskap  1:00.68                 
                     
Dzevad Celikovic  2001  373  29.41        1:02.38   
  Landskrona Simsällskap  1:01.65                 
                     
Harry Petersson  2002    368  29.76        1:02.70   
  Kristianstads SLS  1:01.01                 
                     
Oliver Pavkovic  2001    363  30.16        1:02.95   
  Kristianstads SLS  1:02.00                 
                     
Jacob El Mokri  2001    358  30.33        1:03.29   
  Kristianstads SLS  59.36                 
                     
10  Axel Thelin  2002    352  30.79        1:03.63   
  Eslövs Simsällskap  1:05.71                 
                     
11  David Elfvin  2002    345  30.58        1:04.03   
  Simklubben Ran  1:04.40                 
                     
12  Pavli Rafael  2002    337  32.23        1:04.54   
  Simklubben Ran  1:09.56                 
                     
13  Alfred Thunell  2002    320  31.65        1:05.65   
  Landskrona Simsällskap  1:05.24                 
                     
14  Mohamad Hariri  2002    316  31.16        1:05.97   
  Simklubben Ran  1:06.69                 
                     
15  Ahmed Sadoon  2002    309  30.11        1:06.44   
  Kristianstads SLS  1:01.36                 
                     
16  James Nguyen  2001    168  40.09        1:21.33   
  Kristianstads SLS  1:11.02                 
                     
Viggo Winberg  2002              DNS   
  Höganäs Simsällskap  1:03.23                 
                     
William Johansen  2002              DNS   
  Simklubben Ran  1:04.20                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Markus Rydgren  2003  10  434  28.40        59.32   
  Landskrona Simsällskap  59.99                 
                     
Hampus Erdös  2003  419  28.51        1:00.01   
  Simklubben Lödde  1:00.15                 
                     
Jonathan Palminger  2004  405  29.60        1:00.71   
  Simklubben Triton  1:01.82                 
                     
Oliver Kock  2003  390  29.37        1:01.50   
  Helsingborgs Simsällskap  1:02.98                 
                     
Tomislav Corluka  2003  377  29.82        1:02.16   
  Kristianstads SLS  1:01.98                 
                     
Alexander Larsson  2003  333  30.83        1:04.80   
  Helsingborgs Simsällskap  1:04.96                 
                     
Jesper Ring  2003    330  30.82        1:05.00   
  Landskrona Simsällskap  1:04.51                 
                     
Andre Wester  2003    306  31.98        1:06.63   
  Ängelholms Simsällskap  1:07.60                 
                     
Vincent Hua  2004    303  31.40        1:06.88   
  Ringsjö Simklubb  1:04.83                 
                     
10  Karl Hansson  2003    293  33.02        1:07.59   
  Eslövs Simsällskap  1:08.45                 
                     
11  Hampus Ståhl  2004    288  32.59        1:08.02   
  Eslövs Simsällskap  1:09.49                 
                     
11  Max Alm  2003    288  33.04        1:08.02   
  Simklubben Triton  1:08.69                 
                     
13  Anthon Huasson  2004    287  32.45        1:08.12   
  Ringsjö Simklubb  1:04.69                 
                     
14  Toni Milkov  2004    284  31.50        1:08.30   
  Eslövs Simsällskap  1:11.08                 
                     
15  Felix Jönsson  2004    279  32.61        1:08.74   
  Kristianstads SLS  1:07.82                 
                     
16  David Alderbrink  2003    274  32.86        1:09.14   
  Helsingborgs Simsällskap  1:08.31                 
                     
17  Ludwig Saurow  2004    273  33.18        1:09.20   
  Eslövs Simsällskap  1:09.52                 
                     
18  Chengyue Li  2004    267  32.99        1:09.79   
  Simklubben Ran  1:13.81                 
                     
19  Noa Rydén  2004    266  33.33        1:09.86   
  Ängelholms Simsällskap  1:08.49                 
                     
20  Isaac Rasmussen  2004    253  34.22        1:11.05   
  Kristianstads SLS  1:10.40                 
                     
21  Eimantas Erlandsson  2003    240  35.24        1:12.22   
  Höganäs Simsällskap  1:11.98                 
                     
22  Neo Palenmark  2003    196  35.74        1:17.33   
  Simklubben Triton  1:23.07                 
                     
23  Alexander Nilsson  2003    185  37.10        1:18.85   
  Sjöbo Simsällskap  1:19.28                 
                     
24  Hugo Härjesten  2004    179  38.22        1:19.72   
  Ringsjö Simklubb  1:20.37                 
                     
25  Marco Lindström  2004    175  38.00        1:20.28   
  Höganäs Simsällskap  1:15.12                 
                     
26  Viktor Spoelstra  2004    166  38.04        1:21.67   
  Sjöbo Simsällskap  1:22.14                 
                     
27  Jonathan Lindqvist  2003    164  39.75        1:22.02   
  Simklubben Triton  1:21.33                 
                     
28  Ludwig Bengtsson  2004    161  38.59        1:22.44   
  Klippans Simsällskap  1:19.75                 
                     
29  Elias Marginean  2004    127  39.79        1:29.30   
  Klippans Simsällskap  1:33.17                 
                     
Carl Rogmark  2004              DNS   
  Simklubben Hajen  1:21.57                 
                     
Oskar Strandqvist  2004              DNS   
  Eslövs Simsällskap  1:02.78                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Niklas Andersson  2005  10  321  31.68        1:05.62   
  Helsingborgs Simsällskap  1:06.14                 
                     
Joel Nilsson  2005  308  32.36        1:06.54   
  Ängelholms Simsällskap  1:06.67                 
                     
Anton Liebenhagen  2005  307  31.40        1:06.61   
  Landskrona Simsällskap  1:06.22                 
                     
Aron Paulsson  2006  284  33.15        1:08.32   
  Simklubben Lödde  1:10.67                 
                     
Ted Nilsson  2006  263  34.14        1:10.13   
  Simklubben Lödde  1:14.50                 
                     
Gabriel Hachem  2005  258  34.22        1:10.58   
  Simklubben Ran  1:10.11                 
                     
Emil Flodmark  2006    231  35.12        1:13.18   
  Ängelholms Simsällskap  1:11.20                 
                     
Ahmad Alhaj  2005    231  35.11        1:13.19   
  Simklubben Ran  1:14.40                 
                     
Yaser Sultan  2005    228  35.29        1:13.53   
  Simklubben Ran  1:12.00                 
                     
10  Kim Larsson  2005    225  35.55        1:13.82   
  Simklubben Ran  1:11.83                 
                     
11  Jakob Tidén  2006    222  35.06        1:14.12   
  Eslövs Simsällskap  1:13.54                 
                     
12  Mustapha Hariri  2005    211  35.59        1:15.44   
  Simklubben Ran  1:16.68                 
                     
13  Teo Cokalic  2006    204  37.11        1:16.32   
  Helsingborgs Simsällskap  1:17.86                 
                     
14  Axel Wergeland  2006    203  37.04        1:16.39   
  Simklubben Lödde  1:15.64                 
                     
15  Gustav Bach  2005    203  37.27        1:16.45   
  Simklubben Ran  1:15.05                 
                     
16  Pelle Erdös  2005    201  36.82        1:16.66   
  Simklubben Lödde  1:20.81                 
                     
17  Oliver Wohlquist  2005    193  37.32        1:17.75   
  Landskrona Simsällskap  1:16.00                 
                     
18  Karl Oredsson  2006    192  36.01        1:17.85   
  Simsällskapet Delfin  1:17.02                 
                     
19  Melvin Carlsson  2005    172  36.71        1:20.66   
  Kristianstads SLS  1:18.49                 
                     
20  Linus Svensson  2005    170  38.17        1:20.97   
  Kristianstads SLS  1:20.48                 
                     
21  Gabriel Ekelund  2006    166          1:21.69   
  Kristianstads SLS  1:20.25                 
                     
22  Jacob Olsson  2006    161  39.29        1:22.58   
  Kristianstads SLS  1:20.88                 
                     
23  Rasmus Mårtensson  2006    155  39.19        1:23.57   
  Simklubben Triton  1:22.59                 
                     
24  William Thurban  2005    150  40.67        1:24.44   
  Kristianstads SLS  1:26.49                 
                     
25  Tim Andersson  2006    132  41.78        1:28.24   
  S71  1:33.12                 
                     
26  Elias Albrektsson  2006    128  1:29.16        1:29.16   
  Simsällskapet Iden  1:31.56                 
                     
27  Theo Karlsson  2006    121  43.84        1:30.67   
  Simsällskapet Iden  1:27.11                 
                     
28  Alex Jemeljanov  2005    120  40.93        1:30.99   
  Sjöbo Simsällskap  1:30.98                 
                     
29  Dennis Henriksson  2005    108  46.27        1:34.26   
  Simsällskapet Iden  1:31.95                 
                     
30  Ludwig Jongen  2005    102  46.53        1:36.04   
  Simsällskapet Iden  1:38.68                 
                     
31  Sebastian Nilsson  2006    99  42.24        1:37.11   
  Sjöbo Simsällskap  1:45.92                 
                     
32  Ozzy Melin  2006    97  46.52        1:37.61   
  Kristianstads SLS  1:30.49                 
                     
33  Maximilian Smith  2005    97  44.05        1:37.78   
  Sjöbo Simsällskap  1:33.84                 
                     
34  Arman Zembo  2006    89  46.19        1:40.31   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
35  Tobias Marginean  2005    83  47.46        1:42.89   
  Klippans Simsällskap  1:41.59                 
                     
August Holst Gerløv  2006              DNS   
  Höganäs Simsällskap  1:50.35                 
                     
Hadi Hariri  2005              DSQ   
  Simklubben Ran  1:16.05                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Nyholm  2007  10  226  34.96        1:13.75   
  Simklubben Triton  1:17.60                 
                     
Benjamin Huasson  2007  175  38.48        1:20.34   
  Ringsjö Simklubb  1:20.88                 
                     
Oliver Björk  2007  137  41.02        1:27.14   
  Simklubben Lödde                   
                     
Edvin Dedovic  2007  135  40.60        1:27.59   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Albin Björnström  2007  123  44.25        1:30.29   
  Simklubben Triton  1:34.22                 
                     
Alexander Zhang  2007  108  43.63        1:34.27   
  S71  1:37.53                 
                     
Sam Bengtsson Nimander  2008    96  45.80        1:37.95   
  Simklubben Triton  1:38.02                 
                     
William Westin  2007    79  49.51        1:44.41   
  Simklubben Triton                   
                     
Tim Edelberg  2007    79  50.80        1:44.63   
  Simklubben Lödde  1:50.18                 
                     
Sebastian Björk  2007              DNS   
  Simklubben Lödde  1:29.09                 
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Staples 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sandra Lange  1999  10  503  32.78  1:10.87  1:51.24    2:31.79   
  Alvesta Simsällskap  2:31.09                 
                     
Sofia Stålnacke  2001  458  33.19  1:11.46  1:52.85    2:36.62   
  Sjöbo Simsällskap  2:40.48                 
                     
Therese Svensson  1991  453  34.19  1:13.94  1:54.98    2:37.22   
  Sjöbo Simsällskap  2:30.69                 
                     
Sara Wilhelmsson  2001  445  34.75  1:14.49  1:55.49    2:38.11   
  Eslövs Simsällskap  2:36.11                 
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Staples 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Zinna Bengtsson Nimander  2005  10  253  40.33  1:29.46  2:20.60    3:10.75   
  Simklubben Triton                   
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linus Ljunghusen  2000  10  512  30.74  1:04.41  1:39.93    2:16.34   
  Simklubben Poseidon  2:15.66                 
                     
Anton Jönsson  2001  486  31.55  1:06.37  1:42.44    2:18.70   
  Eslövs Simsällskap  2:17.67                 
                     
Nicolas Nolén  2000  485  31.16  1:06.06  1:41.88    2:18.86   
  Simklubben Triton  2:15.10                 
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 15 år 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isaac Rasmussen  2004  10  232  38.47  1:24.14  2:11.73    2:57.51   
  Kristianstads SLS  2:57.44                 
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Aron Paulsson  2006              DSQ   
  Simklubben Lödde  3:13.18                 
                     
 
Gren 7, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
SK Triton Flickor Lag 1  2005    359          2:23.52   
  Simklubben Triton  2:21.42                 
  Amanda Pålsson  2005      37.84        37.84   
  Maja Björnström  2005      37.71        1:15.55   
  Zinna Bengtsson Nimander  2005      35.94        1:51.49   
  Julia Nilsson  2006      32.03        2:23.52   
                     
S 71 Damer Lag 1 [2005]  2005    289          2:34.40   
  S71  2:33.99                 
  Valentina Fanu  2007      40.22        40.22   
  Agnes Alm  2006      42.05        1:22.27   
  Veronika Ruzic  2006      37.36        1:59.63   
  Lovisa Fast  2006      34.77        2:34.40   
                     
SK Hajen Damer [2005]  2005    278          2:36.41   
  Simklubben Hajen  2:32.40                 
  Julia Henriksson  2005      35.32        35.32   
  Julia Bruér  2007      47.26        1:22.58   
  Alice Bitzén  2006      37.28        1:59.86   
  Tyra Mårtensson  2006      36.55        2:36.41   
                     
Sjöbo SS Damer [2005]  2005    230          2:46.41   
  Sjöbo Simsällskap                   
  Lykke Lagerholm-Nord  2006      40.72        40.72   
  Isabella Stoltz  2008      51.80        1:32.52   
  Sofie Jönsson  2007      40.76        2:13.28   
  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005      33.13        2:46.41   
                     
Eslövs SS Damer [2005]  2005    162          3:07.00   
  Eslövs Simsällskap                   
  Hedda Palm  2005      46.25        46.25   
  Ella Andersson  2006      44.15        1:30.40   
  Linnea Larsson  2007      54.09        2:24.49   
  Livia Landmyr  2006      42.51        3:07.00   
                     
Eslövs SS Damer 2 [2005]  2005    106          3:35.22   
  Eslövs Simsällskap                   
  Tilda Folkesson  2009      53.44        53.44   
  Klara Hansson  2006      52.08        1:45.52   
  Maja Lindahl-Andersson  2005      54.16        2:39.68   
  Kajsa Hansson  2008      55.54        3:35.22   
                     
SK Hajen Damer [2006]  2006              DSQ   
  Simklubben Hajen  2:58.72                 
                     
SK Triton Flickor Lag 2  2005              DSQ   
  Simklubben Triton  2:37.61                 
                     
 
Gren 8, 4X50m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Friskis & Svettis, Eslöv 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
SK Triton Herrar [2005]  2005    137          2:49.82   
  Simklubben Triton  2:51.07                 
  Sam Bengtsson Nimander  2008      45.34        45.34   
  Albin Björnström  2007      47.42        1:32.76   
  Albin Nyholm  2007      40.21        2:12.97   
  Rasmus Mårtensson  2006      36.85        2:49.82   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Lackegård  2000    565          28.12   
  Simklubben Hajen  28.06                 
Gabriella Henriksson  2000    514          29.02   
  Klippans Simsällskap  28.29                 
Cornelia Forsgren  2000    479          29.70   
  Simklubben Triton  29.15                 
Emma Persson  1999    477          29.74   
  Simklubben Lödde  28.54                 
Elin Moberg  1999    471          29.88   
  Simklubben Poseidon  29.67                 
Elin Rundblad  1999    469          29.91   
  Landskrona Simsällskap  28.52                 
Julia Åstrand  1999    454          30.24   
  Alvesta Simsällskap  30.10                 
Julia Brinkhagen  1999    448          30.37   
  Landskrona Simsällskap  29.68                 
Josefin Nilsson  1999    442          30.51   
  Eslövs Simsällskap  30.11                 
10  Nora Öhlin  2000    309          34.39   
  Simklubben Triton  34.45                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Moreau  2001    481          29.66   
  Landskrona Simsällskap  28.51                 
Jennie Johansson  2001    456          30.20   
  Klippans Simsällskap  30.03                 
Ingrid Norstedt  2002    450          30.33   
  Helsingborgs Simsällskap  29.78                 
Amalia Degler  2001    395          31.68   
  Simklubben Triton  30.93                 
Linnea Nimander  2002    360          32.66   
  Simklubben Ran  32.03                 
Wilma Åstrand  2002    318          34.04   
  Alvesta Simsällskap  32.56                 
Julia Stenström  2002    309          34.36   
  Simklubben Triton  33.89                 
Matilda Schmidt  2002    274          35.79   
  Simklubben Triton  35.83                 
Emma Resin  2001              DNS   
  Bromöllaortens Simsällskap  41.84                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Matilda Hoff  2003    510          29.09   
  Landskrona Simsällskap  28.44                 
Alice Tufvesson  2003    510          29.10   
  Höganäs Simsällskap  29.02                 
Linnéa Lindh  2003    492          29.45   
  Landskrona Simsällskap  29.05                 
Wilma Rundblad  2003    454          30.24   
  Landskrona Simsällskap  30.23                 
Fanny Hess  2004    433          30.71   
  Landskrona Simsällskap  30.35                 
Tilde Persson  2003    433          30.71   
  Sjöbo Simsällskap  30.04                 
Matilda Malm  2004    432          30.75   
  Höganäs Simsällskap  32.71                 
Emma Hassling  2004    430          30.78   
  Landskrona Simsällskap  31.52                 
Isabel Persson  2004    425          30.92   
  Simklubben Triton  30.03                 
10  Katja Haglund  2003    421          31.00   
  Landskrona Simsällskap  30.27                 
11  Tyra Öhlin  2004    412          31.24   
  Simklubben Triton  30.97                 
12  Tilde Röiseth  2003    411          31.26   
  Landskrona Simsällskap  30.85                 
13  Emmie Bengtsson  2003    406          31.39   
  Helsingborgs Simsällskap  31.97                 
13  Isabell Tretinjak  2003    406          31.39   
  Simklubben Hajen  31.87                 
15  Josefin Dellhede  2003    405          31.42   
  Landskrona Simsällskap  30.84                 
16  Nelly Hansson  2004    404          31.45   
  Ängelholms Simsällskap  31.60                 
17  Alva Stenebo  2003    394          31.70   
  S71  31.15                 
18  Clara Huston  2003    391          31.77   
  Simklubben Hajen  31.22                 
19  Alexandra Petersen  2003    391          31.78   
  Simsällskapet Delfin  30.77                 
20  Hanna Barnell  2003    388          31.87   
  Simklubben Hajen  31.04                 
21  Anna Nilsson  2003    387          31.89   
  Helsingborgs Simsällskap  30.69                 
22  Bianca Jarbsjö  2003    382          32.03   
  Ängelholms Simsällskap  31.17                 
23  Ebba Ringström  2004    381          32.05   
  Simklubben Triton  32.54                 
23  Julia Andersson  2003    381          32.05   
  Höganäs Simsällskap  30.39                 
25  Michaela Ruzic  2003    378          32.15   
  S71  31.29                 
26  Cecilia Pettersson  2003    368          32.42   
  Helsingborgs Simsällskap  31.51                 
27  Ida Jeppsson  2004    368          32.43   
  Simklubben Triton  32.53                 
28  Felicia Zander  2004    364          32.55   
  Ängelholms Simsällskap  33.71                 
29  Alma Mårtensson  2004    362          32.62   
  Simklubben Hajen  32.58                 
30  Mathilde Berild Andersen  2004    351          32.95   
  Sjöbo Simsällskap  33.98                 
31  Elma Kjellin  2003    341          33.26   
  Eslövs Simsällskap  34.03                 
32  Ida Holst Gerløv  2004    329          33.67   
  Höganäs Simsällskap  33.03                 
33  Isabelle Blücher  2003    324          33.83   
  Eslövs Simsällskap  34.33                 
34  Fanny Moreau  2003    316          34.10   
  Landskrona Simsällskap  34.42                 
35  Victoria Johansson  2004    314          34.18   
  Helsingborgs Simsällskap  33.91                 
36  Ella Klein  2004    305          34.54   
  Höganäs Simsällskap  35.15                 
37  Alva Larsson  2004    303          34.60   
  Simklubben Ran  36.64                 
38  Mollie Dalengran  2004    298          34.77   
  Simklubben Triton  36.14                 
39  Ellinor Andersson  2003    284          35.37   
  Alvesta Simsällskap  35.61                 
40  Turid Bendz  2004    261          36.35   
  Höganäs Simsällskap  41.24                 
41  Rebecka Löfkvist  2004    252          36.77   
  Simklubben Triton                   
42  Alice Carlqvist-Seger  2004    217          38.65   
  Kristianstads SLS  34.84                 
43  Emilia Kryger  2004    213          38.88   
  Sjöbo Simsällskap  38.25                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julia Henriksson  2005    472          29.86   
  Simklubben Hajen  29.70                 
Bea Sprung  2005    429          30.81   
  Helsingborgs Simsällskap  30.50                 
Izabelle Agrell  2006    425          30.91   
  Helsingborgs Simsällskap  31.14                 
Alice Gulin  2006    410          31.29   
  Kristianstads SLS  32.63                 
Leah Ljungerud  2006    383          32.01   
  Ängelholms Simsällskap  32.24                 
Vega Vollmer  2005    379          32.11   
  Helsingborgs Simsällskap  32.18                 
Amanda Pålsson  2005    377          32.16   
  Simklubben Triton  32.23                 
Veronika Ruzic  2006    376          32.20   
  S71  32.67                 
Natasha Olsson  2005    375          32.24   
  Helsingborgs Simsällskap  33.07                 
10  Erica Persson  2005    372          32.31   
  Ängelholms Simsällskap  31.99                 
11  Adelina Gummesson  2005    372          32.32   
  Lönsboda Simsällskap  32.57                 
12  Julia Nilsson  2006    370          32.38   
  Simklubben Triton  31.89                 
13  Tova Siversson  2005    356          32.79   
  Landskrona Simsällskap  33.71                 
14  Ella Röiseth  2005    348          33.04   
  Landskrona Simsällskap  32.12                 
15  Alice Bitzén  2006    344          33.15   
  Simklubben Hajen  32.79                 
16  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005    344          33.18   
  Sjöbo Simsällskap  33.10                 
17  Klara Pantev  2005    341          33.26   
  Helsingborgs Simsällskap  33.06                 
18  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005    335          33.46   
  Sjöbo Simsällskap  33.64                 
19  Linnéa Welinder  2005    329          33.66   
  Alvesta Simsällskap  32.83                 
20  Agnes Alm  2006    327          33.73   
  S71  32.81                 
21  Amanda Jälminger  2005    323          33.86   
  Helsingborgs Simsällskap  33.31                 
22  Hanna Andersson  2005    318          34.05   
  Kristianstads SLS  37.53                 
23  My Pettersson  2006    312          34.26   
  Landskrona Simsällskap  33.11                 
24  Isa Ståhl  2006    306          34.48   
  Simklubben Triton  33.76                 
25  Lina Plantin  2005    305          34.54   
  Simklubben Triton  33.54                 
26  Yasmine Strandh  2006    294          34.94   
  Landskrona Simsällskap  35.62                 
27  Anna Larsson  2006    293          35.00   
  Ängelholms Simsällskap  35.37                 
28  Livianne Lesmac  2005    286          35.25   
  Kappsimningsklubben Karpen  36.62                 
28  Patrisia Lindén  2005    286          35.25   
  Helsingborgs Simsällskap  34.76                 
30  Agnes Strand  2005    281          35.46   
  Helsingborgs Simsällskap  36.71                 
31  Lovisa Fast  2006    273          35.83   
  S71  34.10                 
32  Aisha Bolin  2005    264          36.20   
  Kristianstads SLS  48.59                 
33  Sally Persson  2006    258          36.49   
  Helsingborgs Simsällskap  37.41                 
34  Ella Berg  2006    256          36.58   
  Helsingborgs Simsällskap  37.95                 
35  Isabelle Persson-Giribaldi  2005    248          36.98   
  Landskrona Simsällskap  40.48                 
36  Novalie Gulin  2006    240          37.40   
  Kristianstads SLS  37.94                 
37  Emina Bolin  2005    234          37.70   
  Kristianstads SLS  43.43                 
38  Matilda Björkholm  2005    234          37.71   
  Kristianstads SLS  39.86                 
39  Tyra Mårtensson  2006    224          38.23   
  Simklubben Hajen  38.64                 
40  Saga Tretinjak  2006    220          38.51   
  Simklubben Hajen  38.71                 
41  Elsa Winberg  2006    208          39.20   
  Simklubben Hajen  40.33                 
42  Lovisa Sjöholm  2006    207          39.30   
  Klippans Simsällskap  40.14                 
43  Ella Andersson  2006    197          39.95   
  Eslövs Simsällskap  39.67                 
44  Maja Lindahl-Andersson  2005    188          40.52   
  Eslövs Simsällskap  41.99                 
45  Hedda Palm  2005    185          40.74   
  Eslövs Simsällskap  43.20                 
46  Ellie Petersson  2005    179          41.24   
  Kristianstads SLS  52.42                 
47  Thea Klemedsson  2006    178          41.31   
  Klippans Simsällskap  39.89                 
48  Livia Landmyr  2006    158          42.94   
  Eslövs Simsällskap  43.39                 
49  Klara Kylefors  2006    154          43.33   
  Simklubben Hajen  39.98                 
50  Saga Wemlén  2006    143          44.36   
  Simklubben Hajen  44.88                 
51  Elin Adler  2006    120          47.03   
  Kristianstads SLS  50.82                 
52  Klara Hansson  2006    102          49.76   
  Eslövs Simsällskap  48.84                 
Olivia Smith  2005              DNS   
  Höganäs Simsällskap  34.72                 
Mimmi Palm  2005              DSQ   
  Sjöbo Simsällskap  38.88                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tilda Stenmark  2007    349          33.00   
  Ängelholms Simsällskap  32.60                 
Isabella Hua  2007    302          34.65   
  Ringsjö Simklubb  34.61                 
Vicky Luc  2007    289          35.15   
  Simsällskapet Delfin  34.36                 
Elin Nilsson  2007    284          35.37   
  Helsingborgs Simsällskap  37.32                 
Valentina Fanu  2007    261          36.36   
  S71  36.04                 
Sofie Jönsson  2007    248          36.99   
  Sjöbo Simsällskap  35.61                 
Mathilda Andersson  2007    218          38.60   
  S71  39.43                 
Vilda Berg  2007    200          39.72   
  Simklubben Lödde  39.15                 
Rebecka Agardh  2007    198          39.87   
  Simklubben Hajen  41.03                 
10  Linnea Larsson  2007    191          40.35   
  Eslövs Simsällskap  40.38                 
11  Elvira Lindkvist  2007    191          40.36   
  Höganäs Simsällskap  42.76                 
12  Violetta Pflug  2008    182          40.99   
  Simklubben Lödde  39.43                 
13  Wilda Thorgren  2007    171          41.82   
  S71  41.22                 
14  Selma Lindell  2008    167          42.16   
  Simklubben Lödde  41.36                 
15  Sofia Svensson  2007    131          45.74   
  Kristianstads SLS  48.81                 
16  Anna Gutenwik  2008    127          46.16   
  Simklubben Hajen  46.17                 
17  Tilda Montelin  2007    126          46.32   
  Simklubben Hajen  47.74                 
18  Isabella Stoltz  2008    120          47.02   
  Sjöbo Simsällskap  46.78                 
19  Tilda Widerfors  2008    120          47.07   
  Kristianstads SLS  51.37                 
20  Tilda Folkesson  2009    104          49.30   
  Eslövs Simsällskap  48.58                 
21  Elsa Mårtensson  2008    99          50.19   
  Simklubben Hajen                   
22  Linnéa Kamstad  2008    88          52.13   
  Simklubben Triton                   
23  Clara Lindström  2008    83          53.24   
  Simklubben Triton                   
24  Rebecka Igner  2007    74          55.31   
  Eslövs Simsällskap                   
25  Kajsa Hansson  2008    66          57.41   
  Eslövs Simsällskap  59.86                 
26  Alma Evertsson  2009    47          1:04.05   
  Eslövs Simsällskap                   
27  Clara Landmyr  2009    42          1:06.59   
  Eslövs Simsällskap                   
Amanda Pantzar  2008              DNS   
  Simklubben Hajen  40.95                 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Pettersson  2000    529          25.10   
  Värnamo Simsällskap  25.42                 
Noah Svensson  1999    521          25.22   
  Värnamo Simsällskap  25.07                 
Philip Rantzow  1999    489          25.75   
  S71  25.56                 
Roy Hangård  1999    474          26.02   
  Simklubben Lödde  26.14                 
Gustav Östlund  1997    472          26.07   
  Simklubben Poseidon  25.70                 
Marko Vasilijevic  1999    469          26.12   
  Simklubben Poseidon  25.77                 
Jonathan Skog  2000    424          27.01   
  Klippans Simsällskap  26.65                 
Albert Gudermanis  2000    418          27.14   
  Simklubben Ran  26.77                 
Elliot Larsson  2000    407          27.39   
  Simklubben Lödde  27.24                 
10  Simon Ljungbeck  2000    397          27.62   
  Simsällskapet Iden  27.41                 
11  Esbjörn Ohlsson  1996    389          27.79   
  Simsällskapet Iden  27.89                 
12  Joel Johnsson  2000    363          28.44   
  Kristianstads SLS  27.70                 
13  Tobias Ranevi  1999    326          29.49   
  Simklubben Lödde  27.54                 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Peter Jivanov  2002    502          25.54   
  Skara Simsällskap  25.68                 
Gustaf Palmqvist  2001    497          25.62   
  Simklubben Triton  25.31                 
Christoffer Dellhede  2001    491          25.73   
  Landskrona Simsällskap  25.19                 
Joar Modigh  2001    478          25.95   
  Simklubben Triton  26.28                 
Sebastian Mickelsson  2001    433          26.83   
  Simklubben Triton  27.07                 
Casper Svärd  2001    406          27.40   
  Landskrona Simsällskap  28.05                 
Jacob El Mokri  2001    373          28.20   
  Kristianstads SLS  27.48                 
Viggo Winberg  2002    353          28.70   
  Höganäs Simsällskap  28.38                 
Pavli Rafael  2002    348          28.84   
  Simklubben Ran  29.74                 
10  Harry Petersson  2002    343          28.98   
  Kristianstads SLS  28.66                 
11  Oliver Pavkovic  2001    338          29.12   
  Kristianstads SLS  28.79                 
12  Axel Thelin  2002    337          29.16   
  Eslövs Simsällskap  30.76                 
13  Mohamad Hariri  2002    325          29.50   
  Simklubben Ran  32.11                 
14  Alfred Thunell  2002    322          29.60   
  Landskrona Simsällskap  29.84                 
15  David Elfvin  2002    318          29.74   
  Simklubben Ran  30.63                 
16  James Nguyen  2001    179          36.00   
  Kristianstads SLS  32.07                 
William Johansen  2002              DNS   
  Simklubben Ran  30.11                 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Filip Cederholm  2003    419          27.12   
  Landskrona Simsällskap  28.27                 
Markus Rydgren  2003    408          27.37   
  Landskrona Simsällskap  27.47                 
Oliver Kock  2003    391          27.76   
  Helsingborgs Simsällskap  28.78                 
Hampus Erdös  2003    383          27.94   
  Simklubben Lödde  28.22                 
Tomislav Corluka  2003    381          27.98   
  Kristianstads SLS  28.37                 
Jonathan Palminger  2004    373          28.19   
  Simklubben Triton  28.36                 
Jesper Ring  2003    369          28.30   
  Landskrona Simsällskap  28.63                 
Andre Wester  2003    311          29.94   
  Ängelholms Simsällskap  30.15                 
Vincent Hua  2004    290          30.65   
  Ringsjö Simklubb  30.12                 
10  Felix Jönsson  2004    285          30.84   
  Kristianstads SLS  31.65                 
11  Anthon Huasson  2004    284          30.88   
  Ringsjö Simklubb  30.21                 
12  Karl Hansson  2003    282          30.92   
  Eslövs Simsällskap  31.41                 
13  Toni Milkov  2004    274          31.23   
  Eslövs Simsällskap  31.73