Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omg 2, Div 4    Utskriftsdatum  26 november 2017   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  Eslövs simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2017         
 
 
Gren 1, 4x50m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SJÖBO SS damer [2003]  2003  Sjöbo Simsällskap            2:18.64   
  Minna Larsson  2002      31.28        31.28   
  Emilia Kryger  2004      42.99        1:14.27   
  Clara Steen  2003      31.69        1:45.96   
  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005      32.68        2:18.64   
                     
ESLÖVS SS damer [2003]  2003  Eslövs Simsällskap            2:48.87   
  Hedda Palm  2005      46.78        46.78   
  Dikte Lagergren  2003      42.52        1:29.30   
  Elma Kjellin  2003      40.96        2:10.26   
  Linnea Larsson  2007      38.61        2:48.87   
                     
SS IDEN damer [2002]  2002  Simsällskapet Iden            3:12.75   
  Tuva Rosén Sundström  2002      41.39        41.39   
  Astrid Koch Krantz  2008      1:07.15        1:48.54   
  Amanda Blomkvist  2007      42.23        2:30.77   
  Emelie Andersson  2007      41.98        3:12.75   
                     
KK KARPEN damer  2002  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
                     
 
Gren 2, 4x50m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
KK KARPEN herrar  2003  Kappsimningsklubben Karpen            2:15.38   
  William Bevréus  2003      29.30        29.30   
  Oscar Bevréus  2006      42.28        1:11.58   
  Simon Persson  2003      28.80        1:40.38   
  Axel Jellbom  2004      35.00        2:15.38   
                     
ESLÖVS SS herrar 1 [2003]  2003  Eslövs Simsällskap            2:26.36   
  Toni Milkov  2004      35.90        35.90   
  Oskar Strandqvist  2004      39.54        1:15.44   
  Filip Salbrink  2002      30.02        1:45.46   
  Adam Malmquist  2006      40.90        2:26.36   
                     
SJÖBO SS herrar [2002]  2002  Sjöbo Simsällskap            2:28.73   
  Alfred Rosberg  2003      34.97        34.97   
  Sebastian Nilsson  2006      47.44        1:22.41   
  Hampus Olsson  2003      31.24        1:53.65   
  Viktor Spoelstra  2004      35.08        2:28.73   
                     
SS IDEN herrar [2005]  2005  Simsällskapet Iden            2:38.16   
  Theo Karlsson  2006      46.78        46.78   
  Elias Albrektsson  2006      45.01        1:31.79   
  Jakob Kristersson  2003      34.99        2:06.78   
  Casper Kristensen  2005      31.38        2:38.16   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Flickor 11 Oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap            40.86   
Astrid Koch Krantz  2008  Simsällskapet Iden            57.97   
Vanja Flisbäck  2007  Simsällskapet Iden            1:12.79   
Nellie Björkqvist  2007  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Vilda Larsson  2008  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Pojkar 11 Oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Lindström  2006  Eslövs Simsällskap            41.77   
Isak Berild Andersen  2007  Sjöbo Simsällskap            41.87   
Viggo Öberg  2006  Eslövs Simsällskap            45.61   
Benjamin Zaki  2008  Simsällskapet Iden            46.35   
Maximus Löfberg  2007  Kappsimningsklubben Karpen            47.65   
Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen            56.71   
Theo Muscali  2007  Simsällskapet Iden            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Flickor 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    34.98        1:12.39   
Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap    34.24        1:12.70   
Elna Glas  2005  Eslövs Simsällskap    41.42        1:33.47   
Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap    45.53        1:38.64   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Pojkar 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap    31.94        1:07.58   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    33.22        1:09.26   
Oscar Bevréus  2006  Kappsimningsklubben Karpen    36.09        1:20.19   
Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap    38.83        1:24.79   
Theo Karlsson  2006  Simsällskapet Iden    43.59        1:29.05   
Åke Sturesson  2007  Simsällskapet Iden    51.15        1:51.11   
Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Flickor 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Aronsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    30.05        1:02.74   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    30.41        1:02.80   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    30.15        1:02.83   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap    30.58        1:03.73   
Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap    34.17        1:11.05   
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap    37.02        1:15.34   
Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden    35.48        1:17.28   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Pojkar 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    26.82        57.58   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    29.64        1:02.18   
Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    31.39        1:06.18   
Alexander Nilsson  2003  Sjöbo Simsällskap    35.33        1:18.53   
Ludwig Jongen  2005  Simsällskapet Iden    44.47        1:35.26   
Elliott Zaki  2005  Simsällskapet Iden    46.11        1:42.25   
Elias Glas  2003  Eslövs Simsällskap            DNS   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Bröst Flickor 11 Oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Klinge  2006  Sjöbo Simsällskap            50.92   
Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            57.09   
Emelie Andersson  2007  Simsällskapet Iden            57.30   
Vilda Larsson  2008  Sjöbo Simsällskap            1:04.74   
Vanja Flisbäck  2007  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröst Pojkar 11 Oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap            50.66   
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen            53.87   
Benjamin Zaki  2008  Simsällskapet Iden            55.26   
Martin Persson  2007  Simsällskapet Iden            58.80   
Maximus Löfberg  2007  Kappsimningsklubben Karpen            1:05.51   
                     
 
Gren 11, 100m Bröst Flickor 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Kryger  2004  Sjöbo Simsällskap    43.26        1:34.18   
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden    45.62        1:36.28   
Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  Sjöbo Simsällskap    43.62        1:37.34   
Katri Lamminsaari  2005  Kappsimningsklubben Karpen    52.58        1:50.67   
Elna Glas  2005  Eslövs Simsällskap    57.60        2:04.21   
Kajsa Hansson  2008  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröst Pojkar 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    39.75        1:23.79   
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap    39.89        1:26.69   
Maximilian Smith  2005  Sjöbo Simsällskap    44.58        1:36.32   
Oscar Bevréus  2006  Kappsimningsklubben Karpen    45.36        1:38.76   
Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden    46.74        1:38.80   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap    46.11        1:41.16   
Theo Karlsson  2006  Simsällskapet Iden    53.06        1:49.73   
Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen    55.48        1:55.57   
                     
 
Gren 13, 100m Bröst Flickor 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.20        1:22.23   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.04        1:23.45   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    40.75        1:26.04   
Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    42.13        1:29.93   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap    43.68        1:32.85   
Klara Hansson  2006  Eslövs Simsällskap    52.40        1:55.69   
                     
 
Gren 14, 100m Bröst Pojkar 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    35.04        1:13.79   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    34.79        1:14.35   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    35.64        1:16.84   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap    37.74        1:23.99   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    41.22        1:26.94   
Alexander Nilsson  2003  Sjöbo Simsällskap    39.78        1:27.86   
Elliott Zaki  2005  Simsällskapet Iden    54.12        1:52.68   
                     
 
Gren 15, 50m Rygg Flickor 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            40.20   
Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap            47.99   
Linn Klinge  2006  Sjöbo Simsällskap            48.89   
Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            55.36   
                     
 
Gren 16, 50m Rygg Pojkar 11 Oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            47.32   
Isak Berild Andersen  2007  Sjöbo Simsällskap            50.25   
Sebastian Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap            52.74   
Viggo Öberg  2006  Eslövs Simsällskap            54.51   
Martin Persson  2007  Simsällskapet Iden            55.87   
Viktor Johannesen  2008  Kappsimningsklubben Karpen            59.91   
Theo Muscali  2007  Simsällskapet Iden            DNS   
Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Rygg Flickor 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    44.32        1:31.21   
Emilia Kryger  2004  Sjöbo Simsällskap    45.64        1:33.22   
Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap    50.91        1:44.87   
Kajsa Hansson  2008  Eslövs Simsällskap    1:07.51        2:17.36   
                     
 
Gren 18, 100m Rygg Pojkar 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    34.00        1:11.13   
Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden    38.46        1:19.06   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap    37.60        1:20.39   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    47.93        1:38.97   
Maximilian Smith  2005  Sjöbo Simsällskap    48.38        1:41.23   
Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap    51.84        1:45.36   
Åke Sturesson  2007  Simsällskapet Iden    53.81        1:49.59   
                     
 
Gren 19, 100m Rygg Flickor 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    34.74        1:10.41   
Cornelia Bernspång  2003  Kappsimningsklubben Karpen    35.23        1:13.76   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.58        1:16.50   
Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap    41.73        1:25.02   
Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap    43.99        1:31.50   
Klara Hansson  2006  Eslövs Simsällskap    58.22        2:02.21   
                     
 
Gren 20, 100m Rygg Pojkar 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.81        1:04.69   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    37.46        1:17.26   
Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    37.86        1:19.90   
Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden    38.87        1:20.30   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap    42.60        1:26.64   
Elias Glas  2003  Eslövs Simsällskap            DNS   
Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 25m Fjäril Flickor 11 Oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            18.82   
Nellie Björkqvist  2007  Sjöbo Simsällskap            19.78   
Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap            20.39   
Emelie Andersson  2007  Simsällskapet Iden            21.47   
Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap            22.51   
                     
 
Gren 22, 25m Fjäril Pojkar 11 Oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            22.58   
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen            25.15   
Tobias Lindström  2006  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjäril Flickor 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            36.68   
Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  Sjöbo Simsällskap            40.46   
Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            42.44   
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            43.50   
Katri Lamminsaari  2005  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjäril Pojkar 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            34.93   
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap            36.18   
Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden            36.89   
Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            44.63   
Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden            46.26   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap            DNS   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjäril Flickor 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            31.04   
Clara Aronsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            32.06   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            32.48   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            35.90   
Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap            36.63   
Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            39.42   
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap            44.50   
                     
 
Gren 26, 50m Fjäril Pojkar 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            28.98   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            29.42   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen            30.53   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            33.09   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            34.83   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap            35.07   
Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            36.17   
                     
 
Gren 27, 5X50m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SJÖBO SS damer [2003]  2003  Sjöbo Simsällskap            2:38.46   
  Lykke Lagerholm-Nord  2006      35.15        35.15   
  Mathilde Berild Andersen  2004      32.16        1:07.31   
  Emy Ek  2003      28.60        1:35.91   
  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005      33.72        2:09.63   
  Minna Larsson  2002      28.83        2:38.46   
                     
ESLÖVS SS damer [2004] 2  2004  Eslövs Simsällskap            3:11.68   
  Elma Kjellin  2003      33.59        33.59   
  Dikte Lagergren  2003      32.24        1:05.83   
  Hedda Palm  2005      41.57        1:47.40   
  Linnea Larsson  2007      40.19        2:27.59   
  Livia Landmyr  2006      44.09        3:11.68   
                     
SS IDEN damer [2002]  2002  Simsällskapet Iden            4:03.94   
  Amanda Blomkvist  2007      35.58        35.58   
  Tuva Rosén Sundström  2002      35.36        1:10.94   
  Emelie Andersson  2007      44.49        1:55.43   
  Astrid Koch Krantz  2008      58.78        2:54.21   
  Vanja Flisbäck  2007      1:09.73        4:03.94   
                     
KK KARPEN damer  2002  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
  Clara Aronsson  2002                 
  Cornelia Bernspång  2003                 
  Lovisa Rohlin  2004                 
  Katri Lamminsaari  2005                 
  Sunshine Nilsson  2007              DNS   
                     
                     
 
Gren 28, 5X50m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
ESLÖVS SS herrar 2 [2003]  2003  Eslövs Simsällskap            2:50.03   
  Oskar Strandqvist  2004      28.89        28.89   
  Karl Hansson  2003      32.41        1:01.30   
  Tobias Lindström  2006      41.28        1:42.58   
  Filip Salbrink  2002      26.87        2:09.45   
  Adam Malmquist  2006      40.58        2:50.03   
                     
SJÖBO SS herrar [2002]  2002  Sjöbo Simsällskap            2:54.31   
  Sebastian Nilsson  2006      40.94        40.94   
  Alex Jemeljanov  2005      38.49        1:19.43   
  Viktor Spoelstra  2004      36.52        1:55.95   
  Hampus Olsson  2003      28.45        2:24.40   
  Alfred Rosberg  2003      29.91        2:54.31   
                     
SS IDEN herrar [2005]  2005  Simsällskapet Iden            3:05.32   
  Jakob Kristersson  2003      32.74        32.74   
  Ludwig Jongen  2005      42.51        1:15.25   
  Elias Albrektsson  2006      38.91        1:54.16   
  Theo Karlsson  2006      40.08        2:34.24   
  Casper Kristensen  2005      31.08        3:05.32   
                     
KK KARPEN herrar  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap            28.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 november 2017 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  11:52