Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  04 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Z Pharmaconzulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            33.94   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            36.69   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            37.73   
Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Z Pharmaconzulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            37.43   
Moa Järnegren  2003  Simklubben Triton            38.29   
Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            40.42   
Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Z Pharmaconzulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton            35.80   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            36.61   
Emma Ramic  2004  Simklubben Triton            38.09   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            38.37   
Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            38.60   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            38.70   
Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen            38.92   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            39.13   
Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen            39.44   
10  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            39.64   
11  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            40.04   
12  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            41.19   
13  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            42.13   
14  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            42.24   
15  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            42.56   
16  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton            43.44   
17  Nelly Gustavsson  2004  Simklubben Lödde            43.49   
18  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde            45.46   
19  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde            46.49   
20  Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap            50.04   
21  Luna Simonsson  2005  Ringsjö Simklubb            50.61   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Z Pharmaconzulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Hua  2007  Ringsjö Simklubb            38.79   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            39.39   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            39.46   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            42.21   
Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap            42.40   
Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap            42.77   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            43.19   
Klara Kylefors  2006  Simklubben Hajen            44.49   
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            45.04   
10  Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran            45.49   
11  Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            45.55   
12  Michaela Mårtensson-Strömqvist  2007  Sjöbo Simsällskap            45.65   
13  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran            45.67   
14  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            45.84   
15  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            45.99   
16  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            46.83   
17  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            46.91   
18  Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran            47.08   
19  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            47.58   
20  Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            48.56   
21  Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap            48.61   
22  Hanna Svensson  2006  Landskrona Simsällskap            48.85   
23  Anna Witzell  2007  Simklubben Lödde            49.00   
24  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            49.10   
25  Signe Olsson  2007  Sjöbo Simsällskap            49.82   
26  Freja Härstedt  2007  Föreningen Trelleborg Sim            50.07   
27  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            50.16   
28  Julia Palm  2006  Landskrona Simsällskap            50.45   
29  Klara Hansson  2006  Eslövs Simsällskap            50.57   
29  Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton            50.57   
31  Ellen Ahlström  2007  Simklubben Ran            50.69   
32  Cornelia Sjöström  2007  Eslövs Simsällskap            50.92   
33  Jenny Rappe  2007  Eslövs Simsällskap            51.33   
34  Matilda Kryger  2007  Sjöbo Simsällskap            51.89   
35  Vilma Gillerfors  2006  Simklubben Lödde            52.02   
36  Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran            52.04   
37  Rebecka Ingner  2007  Eslövs Simsällskap            52.80   
38  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            54.83   
39  Elin Malmgren  2007  Eslövs Simsällskap            55.47   
40  Edith Eriksson  2007  Simklubben Hajen            57.21   
41  Andrea Johansdotter  2007  Simklubben Lödde            57.56   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            DNS   
Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Z Pharmaconzulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            49.03   
Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde            50.54   
Hanna Dahlander  2008  Simklubben Lödde            53.75   
Clara Landmyr  2009  Eslövs Simsällskap            53.78   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            54.45   
Ella Knutsson  2009  Föreningen Trelleborg Sim            54.67   
Nia Williams  2008  Föreningen Trelleborg Sim            54.83   
Isabelle Nielsen  2009  Landskrona Simsällskap            55.23   
Elise Henriksson  2009  Ringsjö Simklubb            55.54   
10  Linnéa Kamstad  2008  Simklubben Triton            55.64   
11  Havannah Klein  2009  Eslövs Simsällskap            55.86   
12  Vera Olofsson  2009  Landskrona Simsällskap            56.05   
13  Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            56.71   
14  Matilda Ravn Rehnström  2008  Föreningen Trelleborg Sim            58.27   
15  Elsa Mårtensson  2008  Simklubben Hajen            59.85   
16  Kajsa Hansson  2008  Eslövs Simsällskap            1:01.18   
17  Sally Karlsson  2009  Simklubben Hajen            1:02.98   
18  Fillippa Blücher  2009  Eslövs Simsällskap            1:04.99   
19  Zoé Jindal  2008  Simklubben Lödde            1:07.71   
20  Sally Hellman  2008  Föreningen Trelleborg Sim            1:10.80   
Alicia Jeppsson  2008  Eslövs Simsällskap            DNS   
Amanda Pantzar  2008  Simklubben Hajen            DNS   
Isabella Stoltz  2008  Sjöbo Simsällskap            DNS   
Patricia Pavlovic  2008  Landskrona Simsällskap            DNS   
Frida Mårtensson  2009  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb            31.53   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            31.81   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap            33.87   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            34.23   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            34.58   
Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton            35.26   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            36.00   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            32.36   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            33.81   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            35.78   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            37.75   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            37.79   
Alexander Nilsson  2003  Sjöbo Simsällskap            38.48   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            39.88   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            40.14   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap            41.23   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb            34.63   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb            34.95   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            36.66   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            38.53   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            40.02   
Marcus Riis  2004  Landskrona Simsällskap            41.58   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            41.70   
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap            41.76   
Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde            41.98   
10  Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            44.77   
11  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            45.17   
12  Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap            45.52   
13  Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap            46.48   
14  Mustafa Hasso  2005  Landskrona Simsällskap            48.46   
15  Isac Sjöström  2005  Eslövs Simsällskap            49.17   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran            41.29   
Benjamin Huasson  2007  Ringsjö Simklubb            41.36   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran            41.82   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            43.45   
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            46.29   
William Madsen  2006  Simklubben Ran            46.88   
Sebastian Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap            47.18   
Alexander Zhang  2007  Ringsjö Simklubb            47.34   
Mattias Sanda  2007  Sjöbo Simsällskap            49.02   
10  Axel Månsson  2007  Eslövs Simsällskap            49.92   
11  Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde            52.90   
12  Isak Berild Andersen  2007  Sjöbo Simsällskap            53.60   
13  Elias Unnerbäck  2006  Simklubben Triton            56.28   
14  Hugo Blomliden  2007  Simklubben Triton            57.97   
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            DNS   
Arman Zembo  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Haris Solak  2007  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            47.12   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            47.34   
Sam Bengtsson Nimander  2008  Simklubben Triton            50.31   
Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran            50.32   
Henry Palm  2008  Landskrona Simsällskap            53.06   
Sigge Modee  2008  Eslövs Simsällskap            53.32   
Victor Ravn Rehnström  2009  Föreningen Trelleborg Sim            54.76   
Abbe Wästerberg  2008  Ringsjö Simklubb            54.84   
Scott Köster  2009  Simklubben Hajen            57.10   
10  Casper Huasson  2011  Ringsjö Simklubb            57.77   
11  Theodor Åkerman  2010  Ringsjö Simklubb            57.98   
12  Noah Zhang  2008  Ringsjö Simklubb            1:01.37   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    29.76        1:01.38   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    29.82        1:01.52   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    30.20        1:02.72   
Felicity Fridh  2001  Eslövs Simsällskap    31.51        1:05.83   
Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    32.15        1:07.46   
Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    30.06        1:02.08   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton    30.64        1:03.73   
Nina Nolén  2002  Simklubben Triton    32.27        1:07.62   
Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    32.73        1:07.75   
Katja Haglund  2003  Landskrona Simsällskap    32.37        1:08.03   
Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    32.46        1:08.22   
Moa Järnegren  2003  Simklubben Triton    35.66        1:14.72   
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap    35.82        1:14.90   
Ellen Egard  2003  Simklubben Hajen    35.81        1:15.20   
10  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    35.84        1:15.35   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    29.68        1:01.37   
Mica Nolén  2004  Simklubben Triton    30.05        1:02.42   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    31.08        1:04.05   
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    31.19        1:04.69   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    30.88        1:05.00   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    31.40        1:06.11   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    32.35        1:07.43   
Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen    32.57        1:07.45   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    32.32        1:07.47   
10  Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    32.56        1:08.02   
11  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap    33.09        1:08.10   
12  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    32.27        1:08.31   
13  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap    31.85        1:08.50   
14  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    32.89        1:08.68   
15  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  Sjöbo Simsällskap    33.01        1:08.71   
16  Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen    34.11        1:09.14   
17  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap    33.30        1:09.33   
18  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde    33.95        1:09.73   
19  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton    33.55        1:10.24   
20  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton    33.88        1:10.49   
21  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap    34.10        1:11.67   
22  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    34.48        1:11.72   
23  Mimmi Palm  2005  Sjöbo Simsällskap    36.81        1:17.22   
24  Nelly Gustavsson  2004  Simklubben Lödde    39.21        1:20.95   
25  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde    40.41        1:21.73   
26  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde    39.05        1:22.17   
27  Luna Simonsson  2005  Ringsjö Simklubb    39.79        1:24.09   
28  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde    40.18        1:27.33   
29  Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap    42.85        1:30.20   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabella Hua  2007  Ringsjö Simklubb    33.04        1:09.53   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton    34.11        1:10.16   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton    33.71        1:11.49   
Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap    35.35        1:12.25   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    35.61        1:13.05   
Nellie Björkqvist  2007  Sjöbo Simsällskap    35.76        1:15.28   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen    36.78        1:16.00   
Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap    37.10        1:16.09   
Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap    38.30        1:16.56   
10  Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran    37.35        1:16.93   
11  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    37.46        1:17.05   
12  Freja Härstedt  2007  Föreningen Trelleborg Sim    37.97        1:18.33   
13  Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen    38.50        1:18.86   
14  Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap    37.65        1:20.04   
15  Julia Palm  2006  Landskrona Simsällskap    39.24        1:20.66   
16  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen    39.26        1:21.19   
17  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran    39.39        1:21.45   
18  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap    40.26        1:21.98   
19  Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran    39.51        1:22.28   
20  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen    39.21        1:22.46   
21  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen    39.89        1:22.90   
22  Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap    39.85        1:23.80   
23  Michaela Mårtensson-Strömqvist  2007  Sjöbo Simsällskap    39.75        1:24.38   
24  Klara Kylefors  2006  Simklubben Hajen    41.00        1:25.69   
25  Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap    41.59        1:26.74   
26  Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran    41.79        1:27.13   
27  Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton    41.40        1:27.90   
28  Hanna Svensson  2006  Landskrona Simsällskap    42.00        1:29.45   
29  Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap    43.18        1:29.59   
30  Ellen Ahlström  2007  Simklubben Ran    41.46        1:30.56   
31  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap    44.01        1:34.10   
32  Anna Witzell  2007  Simklubben Lödde    45.44        1:34.98   
33  Signe Olsson  2007  Sjöbo Simsällskap    44.02        1:35.14   
34  Elin Malmgren  2007  Eslövs Simsällskap    43.43        1:35.29   
35  Cornelia Sjöström  2007  Eslövs Simsällskap    44.25        1:37.42   
36  Klara Hansson  2006  Eslövs Simsällskap    1:37.65        1:37.65   
37  Vilma Gillerfors  2006  Simklubben Lödde    48.81        1:38.31   
38  Edith Eriksson  2007  Simklubben Hajen    47.79        1:41.72   
39  Matilda Kryger  2007  Sjöbo Simsällskap    1:42.43        1:42.43   
40  Andrea Johansdotter  2007  Simklubben Lödde    50.46        1:48.51   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            DNS   
Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap            DNS   
Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde    38.51        1:19.44   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran    37.46        1:20.32   
Nia Williams  2008  Föreningen Trelleborg Sim    40.22        1:22.16   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen    42.87        1:29.16   
Hanna Dahlander  2008  Simklubben Lödde    43.14        1:31.32   
Matilda Ravn Rehnström  2008  Föreningen Trelleborg Sim    41.42        1:31.99   
Havannah Klein  2009  Eslövs Simsällskap    43.43        1:37.48   
Elsa Mårtensson  2008  Simklubben Hajen    47.98        1:42.25   
Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap    50.84        1:52.14   
10  Sally Hellman  2008  Föreningen Trelleborg Sim    56.69        2:00.34   
Amanda Pantzar  2008  Simklubben Hajen            DNS   
Isabella Stoltz  2008  Sjöbo Simsällskap            DNS   
Ella Knutsson  2009  Föreningen Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    28.06        57.99   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    28.01        58.00   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    27.38        59.43   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    29.52        1:02.13   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    26.19        55.41   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    27.22        57.10   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    27.65        58.54   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    28.59        58.91   
Noel Persson  2002  Simklubben Triton    28.73        59.36   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    29.65        1:01.44   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    30.36        1:04.43   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap    30.20        1:05.78   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    33.07        1:08.35   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    28.95        59.58   
Anton Liebenhagen  2005  Landskrona Simsällskap    28.80        1:00.49   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    28.95        1:00.89   
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    29.70        1:01.33   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    30.38        1:03.71   
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    30.65        1:04.27   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    30.99        1:04.80   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap    31.09        1:05.86   
Marcus Riis  2004  Landskrona Simsällskap    32.96        1:08.54   
10  Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde    34.71        1:09.92   
11  Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap    33.71        1:10.18   
12  Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap    35.88        1:16.96   
13  Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap    37.94        1:17.51   
14  Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap    36.70        1:17.76   
15  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran    40.83        1:25.00   
Isac Sjöström  2005  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    32.25        1:06.81   
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap    34.33        1:11.53   
Benjamin Huasson  2007  Ringsjö Simklubb    36.27        1:15.70   
William Madsen  2006  Simklubben Ran    35.99        1:16.09   
Alexander Zhang  2007  Ringsjö Simklubb    36.35        1:16.50   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran    38.05        1:18.23   
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap    37.99        1:19.01   
Sebastian Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap    37.77        1:19.50   
Mattias Sanda  2007  Sjöbo Simsällskap    38.54        1:21.27   
10  Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde    41.39        1:27.67   
11  Arman Zembo  2006  Landskrona Simsällskap    40.58        1:28.19   
12  Elias Unnerbäck  2006  Simklubben Triton    43.98        1:31.18   
13  Isak Berild Andersen  2007  Sjöbo Simsällskap    42.69        1:32.88   
14  Viggo Öberg  2006  Eslövs Simsällskap    42.42        1:33.82   
15  Hugo Blomliden  2007  Simklubben Triton    48.22        1:40.87   
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran    39.63        1:22.51   
Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran    40.39        1:23.83   
Sam Bengtsson Nimander  2008  Simklubben Triton    41.83        1:28.49   
Victor Ravn Rehnström  2009  Föreningen Trelleborg Sim    42.88        1:29.05   
Noah Zhang  2008  Ringsjö Simklubb    48.56        1:45.55   
Scott Köster  2009  Simklubben Hajen            DNS   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Staples 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    32.37  1:09.77  1:48.76    2:28.36   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    34.34  1:13.83  1:54.82    2:36.11   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 15 år 
Sponsor: Staples 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    35.91  1:16.93  2:00.39    2:43.74   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    35.01  1:16.50  2:00.51    2:44.74   
Emma Ramic  2004  Simklubben Triton    38.38  1:24.96  2:13.77    3:03.75   
Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde    42.25  1:33.88  2:28.39    3:21.06   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Staples 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Freja Härstedt  2007  Föreningen Trelleborg Sim    42.06  1:32.57  2:24.49    3:12.25   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton    39.44  1:29.62  2:22.43    3:13.35   
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Noel Persson  2002  Simklubben Triton    30.99  1:07.82  1:46.08    2:24.31   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 15 år 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    34.66  1:16.02  1:58.86    2:40.54   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap    38.59  1:23.65  2:09.95    2:52.83   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    38.45  1:22.82  2:08.78    2:53.97   
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    42.70  1:35.71  2:31.99    3:23.30   
                     
 
Gren 7, 4X50m Medley Damer 12åoy, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Triton  2006  Simklubben Triton            2:31.76   
  Anna Jörgensen  2007      39.33        39.33   
  Isa Ståhl  2006      39.35        1:18.68   
  Julia Nilsson  2006      35.64        1:54.32   
  Nellie Hånell  2006      37.44        2:31.76   
                     
Simklubben Hajen Flickor 06 Lag 1  2006  Simklubben Hajen            2:40.67   
  Saga Tretinjak  2006      41.33        41.33   
  Julia Bruér  2007      42.25        1:23.58   
  Meya Nilsson  2007      44.28        2:07.86   
  Anna Contis Pavel  2006      32.81        2:40.67   
                     
Sjöbo Simsällskap  2007  Sjöbo Simsällskap            2:41.09   
  Signe Olsson  2007      47.20        47.20   
  Michaela Mårtensson-Strömqvist  2007      45.09        1:32.29   
  Nellie Björkqvist  2007      37.71        2:10.00   
  Sofie Jönsson  2007      31.09        2:41.09   
                     
Simklubben Ran  2006  Simklubben Ran            2:45.96   
  Vega Mårtensson  2006      41.32        41.32   
  Tova Jönsson  2007      45.72        1:27.04   
  Alexandra Engström  2006      43.83        2:10.87   
  Lisa Harde  2006      35.09        2:45.96   
                     
Simklubben Hajen Flickor 06 Lag 2  2006  Simklubben Hajen            2:46.87   
  Tyra Mårtensson  2006      43.83        43.83   
  Elsa Winberg  2006      43.99        1:27.82   
  Anna Gutenwik  2008      43.59        2:11.41   
  Klara Kylefors  2006      35.46        2:46.87   
                     
Eslövs Simsällskap Lag 2  2006  Eslövs Simsällskap            3:01.19   
  Elin Malmgren  2007      47.36        47.36   
  Klara Hansson  2006      47.25        1:34.61   
  Ella Andersson  2006      44.24        2:18.85   
  Cornelia Sjöström  2007      42.34        3:01.19   
                     
Eslövs Simsällskap 1  2006  Eslövs Simsällskap            3:19.84   
  Tilda Folkesson  2009      50.84        50.84   
  Kajsa Hansson  2008      1:02.48        1:53.32   
  Livia Landmyr  2006      46.40        2:39.72   
  Rebecka Ingner  2007      40.12        3:19.84   
                     
Eslövs Simsällskap Lag 3  2006  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 8, 4X50m Medley Herrar 12åoy, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simklubben Ran  2006  Simklubben Ran            2:34.40   
  Anton Bjursell  2008      39.65        39.65   
  Emil Hjalmarsson  2006      42.18        1:21.83   
  Nikolas Koumbaros  2006      37.73        1:59.56   
  William Madsen  2006      34.84        2:34.40   
                     
Eslövs Simsällskap  2006  Eslövs Simsällskap            2:47.59   
  Axel Månsson  2007      43.06        43.06   
  Sigge Modee  2008      50.11        1:33.17   
  Adam Malmquist  2006      41.72        2:14.89   
  Jakob Tidén  2006      32.70        2:47.59   
                     
SK Triton  2006  Simklubben Triton            DNS   
  Hugo Blomliden  2007                 
  Albin Björnström  2007                 
  Sam Bengtsson Nimander  2008                 
  Elias Unnerbäck  2006              DNS   
                     
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            28.25   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            28.99   
Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton            29.17   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            31.45   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            29.00   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            29.04   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            29.60   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap            29.97   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            30.60   
Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            31.44   
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap            33.27   
Ellen Egard  2003  Simklubben Hajen            33.71   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            29.43   
Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen            30.47   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            31.06   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            31.18   
Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            31.22   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            31.24   
Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton            31.29   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            31.30   
Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap            31.39   
10  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            31.48   
11  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            31.57   
12  Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen            31.66   
13  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  Sjöbo Simsällskap            31.68   
14  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            32.02   
15  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton            33.44   
16  Mimmi Palm  2005  Sjöbo Simsällskap            35.33   
17  Nelly Gustavsson  2004  Simklubben Lödde            35.62   
18  Luna Simonsson  2005  Ringsjö Simklubb            37.49   
19  Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap            38.96   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            30.76   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            31.60   
Isabella Hua  2007  Ringsjö Simklubb            31.81   
Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap            33.02   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            33.43   
Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran            33.91   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            34.04   
Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            34.23   
Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran            34.48   
10  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            34.57   
11  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            34.65   
12  Nellie Björkqvist  2007  Sjöbo Simsällskap            34.89   
13  Anna Jörgensen  2007  Simklubben Triton            35.38   
14  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            35.46   
15  Klara Kylefors  2006  Simklubben Hajen            35.90   
16  Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran            35.91   
17  Julia Palm  2006  Landskrona Simsällskap            36.05   
18  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            36.09   
19  Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap            36.13   
20  Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            36.16   
21  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            36.31   
22  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            36.39   
23  Freja Härstedt  2007  Föreningen Trelleborg Sim            36.66   
24  Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap            37.43   
25  Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            37.55   
26  Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap            37.93   
27  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            38.42   
28  Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran            39.39   
29  Ellen Ahlström  2007  Simklubben Ran            39.56   
30  Vilma Gillerfors  2006  Simklubben Lödde            39.61   
31  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            40.37   
32  Hanna Svensson  2006  Landskrona Simsällskap            41.16   
33  Cornelia Sjöström  2007  Eslövs Simsällskap            41.34   
34  Klara Hansson  2006  Eslövs Simsällskap            42.05   
35  Jenny Rappe  2007  Eslövs Simsällskap            42.81   
36  Elin Malmgren  2007  Eslövs Simsällskap            43.43   
37  Maja Hansson  2006  Eslövs Simsällskap            45.69   
Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Rebecka Ingner  2007  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde            34.48   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            34.87   
Nia Williams  2008  Föreningen Trelleborg Sim            37.15   
Hanna Dahlander  2008  Simklubben Lödde            39.22   
Matilda Ravn Rehnström  2008  Föreningen Trelleborg Sim            39.57   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            39.65   
Ella Knutsson  2009  Föreningen Trelleborg Sim            40.57   
Elsa Mårtensson  2008  Simklubben Hajen            41.42   
Havannah Klein  2009  Eslövs Simsällskap            41.59   
10  Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            45.53   
11  Vera Olofsson  2009  Landskrona Simsällskap            46.78   
12  Linnéa Kamstad  2008  Simklubben Triton            46.93   
13  Isabelle Nielsen  2009  Landskrona Simsällskap            47.13   
14  Frida Mårtensson  2009  Simklubben Triton            47.58   
15  Zoé Jindal  2008  Simklubben Lödde            47.74   
16  Clara Landmyr  2009  Eslövs Simsällskap            49.20   
17  Lisen Burnesson  2008  Landskrona Simsällskap            52.98   
18  Sally Karlsson  2009  Simklubben Hajen            53.53   
19  Elise Henriksson  2009  Ringsjö Simklubb            55.92   
Alicia Jeppsson  2008  Eslövs Simsällskap            DNS   
Fillippa Blücher  2009  Eslövs Simsällskap            DNS   
Kajsa Hansson  2008  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Sally Hellman  2008  Föreningen Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            26.23   
Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb            26.45   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            26.46   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap            27.09   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            27.15   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            27.77   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            28.05   
Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton            28.92   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            25.60   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            26.43   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            26.85   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap            27.16   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            27.30   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            27.93   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap            30.80   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            31.25   
Alexander Nilsson  2003  Sjöbo Simsällskap            32.28   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Liebenhagen  2005  Landskrona Simsällskap            27.89   
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap            28.16   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb            28.37   
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb            28.87   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            29.10   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap            29.54   
Marcus Riis  2004  Landskrona Simsällskap            30.09   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            30.17   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            30.73   
10  Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde            31.80   
11  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            32.00   
12  Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton            32.04   
13  Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap            32.24   
14  Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            33.45   
15  Isac Sjöström  2005  Eslövs Simsällskap            35.21   
16  Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap            35.98   
17  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            37.36   
18  Mustafa Hasso  2005  Landskrona Simsällskap            40.26   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            30.15   
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran            30.40   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            30.82   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            32.49   
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap            33.11   
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            34.11   
Benjamin Huasson  2007  Ringsjö Simklubb            34.34   
Alexander Zhang  2007  Ringsjö Simklubb            34.69   
William Madsen  2006  Simklubben Ran            34.89   
10  Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran            35.58   
11  Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            35.98   
12  Axel Månsson  2007  Eslövs Simsällskap            38.28   
13  Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde            38.31   
14  Viggo Öberg  2006  Eslövs Simsällskap            41.22   
15  Victor Göransson  2007  Eslövs Simsällskap            51.22   
Haris Solak  2007  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            37.42   
Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran            37.43   
Henry Palm  2008  Landskrona Simsällskap            39.55   
Sigge Modee  2008  Eslövs Simsällskap            39.64   
Victor Ravn Rehnström  2009  Föreningen Trelleborg Sim            39.66   
Abbe Wästerberg  2008  Ringsjö Simklubb            44.58   
Noah Zhang  2008  Ringsjö Simklubb            45.31   
Seancarl Mickelsson  2008  Simklubben Triton            50.16   
Theodor Åkerman  2010  Ringsjö Simklubb            52.26   
10  Casper Huasson  2011  Ringsjö Simklubb            1:07.66   
Niklas Trajcevski  2009  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    32.19        1:08.34   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    33.29        1:09.99   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    34.07        1:12.44   
Felicity Fridh  2001  Eslövs Simsällskap    35.01        1:16.18   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton    35.31        1:22.50   
Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    41.21        1:31.24   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    34.53        1:14.47   
Nellie Björkqvist  2007  Sjöbo Simsällskap    39.20        1:21.63   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton    37.35        1:24.43   
Isabella Hua  2007  Ringsjö Simklubb    38.71        1:27.15   
Freja Härstedt  2007  Föreningen Trelleborg Sim    42.12        1:31.93   
Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap    43.27        1:34.15   
Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap    44.43        1:34.68   
Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    43.29        1:34.70   
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap    49.31        1:48.72   
10  Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran    50.10        1:52.32   
11  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran    52.01        1:56.24   
12  Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran    52.96        1:56.89   
13  Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran    54.00        1:59.42   
Ellen Ahlström  2007  Simklubben Ran            DSQ   
Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde    46.02        1:40.44   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    28.36        1:02.78   
Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb    29.90        1:03.84   
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    28.79        1:02.33   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    34.56        1:12.99   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap    34.79        1:16.44   
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    30.65        1:08.59   
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    33.17        1:12.96   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    33.35        1:13.01   
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    33.75        1:13.50   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap    34.20        1:16.54   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    36.68        1:18.25   
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap    39.03        1:25.54   
Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    38.30        1:23.01   
Benjamin Huasson  2007  Ringsjö Simklubb    38.93        1:24.37   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran    41.63        1:29.50   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton    40.93        1:29.55   
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    41.80        1:29.61   
Alexander Zhang  2007  Ringsjö Simklubb    42.62        1:33.29   
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap    42.16        1:33.83   
William Madsen  2006  Simklubben Ran    44.42        1:39.00   
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap    45.32        1:43.97   
10  Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde    44.95        1:45.48   
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran    48.83        1:47.97   
                     
 
Gren 13, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 15 år 
Sponsor: Staples 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    35.13  1:13.16  1:51.09    2:27.76   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    35.30  1:14.17  1:52.25    2:29.26   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap    37.14  1:17.87  1:59.26    2:38.59   
Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    38.00  1:18.50  1:59.38    2:39.32   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    38.14  1:19.18  2:01.42    2:43.50   
Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton    38.53  1:21.08  2:04.86    2:48.68   
Mimmi Palm  2005  Sjöbo Simsällskap    45.75  1:34.84  2:25.96    3:14.19   
                     
 
Gren 13, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Staples 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    39.46  1:22.13  2:06.41    2:46.73   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap    41.43  1:28.89  2:17.60    3:02.91   
Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap    44.36  1:31.44  2:19.49    3:03.05   
Freja Härstedt  2007  Föreningen Trelleborg Sim    45.81  1:34.73  2:26.19    3:12.19   
Nia Williams  2008  Föreningen Trelleborg Sim    47.36  1:37.54  2:29.07    3:18.65   
                     
 
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    33.11  1:10.15  1:47.70    2:23.99   
                     
 
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 15 år 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    35.80  1:14.27  1:53.34    2:31.76   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    35.85  1:13.99  1:53.55    2:33.50   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    39.67  1:21.42  2:03.36    2:43.78   
Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton    41.03  1:27.78  2:16.43    3:03.42   
Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap    52.05  1:50.04  2:46.88    3:41.97   
                     
 
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    38.55  1:20.63  2:02.89    2:43.45   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton    44.74  1:30.70  2:17.68    3:02.38   
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton    43.05  1:31.21  2:19.79    3:05.44   
Victor Ravn Rehnström  2009  Föreningen Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 15, 4X100m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Landskrona Simsällskap Lag 1  2003  Landskrona Simsällskap            4:38.41   
  Wilma Rundblad  2003      34.65  1:11.61      1:11.61   
  Emma Hassling  2004      36.06  1:17.84      2:29.45   
  Linnéa Lindh  2003      31.03  1:08.96      3:38.41   
  Matilda Hoff  2003      28.48  1:00.00      4:38.41   
                     
Landskrona Simsällskap Lag 2  2003  Landskrona Simsällskap            4:43.96   
  Emelie Ek-Värn  2004      33.18  1:08.61      1:08.61   
  Tilde Röiseth  2003      37.03  1:19.61      2:28.22   
  Isabella Djuric  2004      31.21  1:08.48      3:36.70   
  Josefin Dellhede  2003      32.40  1:07.26      4:43.96   
                     
Simklubben Hajen Flickor 05 Lag 1  2005  Simklubben Hajen            4:51.27   
  Isabell Tretinjak  2003      37.07  1:16.80      1:16.80   
  Tindra D´aubigné  2004      38.47  1:23.71      2:40.51   
  Ella Laurén  2001      31.08  1:08.33      3:48.84   
  Elin Lackegård  2000      29.91  1:02.43      4:51.27   
                     
Landskrona Simsällskap Lag 3  2004  Landskrona Simsällskap            5:04.53   
  Tova Siversson  2005      36.67  1:15.59      1:15.59   
  Maja Jensen  2006      40.11  1:26.19      2:41.78   
  Fanny Hess  2004      32.59  1:14.70      3:56.48   
  Ella Röiseth  2005      32.14  1:08.05      5:04.53   
                     
Eslövs Simsällskap  2001  Eslövs Simsällskap            5:09.72   
  Josefin Nilsson  1999      38.09  1:18.24      1:18.24   
  Felicity Fridh  2001      39.72  1:24.38      2:42.62   
  Sara Wilhelmsson  2001      33.35  1:12.23      3:54.85   
  Isabelle Blücher  2003      35.52  1:14.87      5:09.72   
                     
SK Triton  2000  Simklubben Triton            5:09.95   
  Cornelia Forsgren  2000      33.39  1:11.04      1:11.04   
  Antonia Sandblom  2003      37.93  1:22.20      2:33.24   
  Ebba Ringström  2004      37.58  1:26.86      4:00.10   
  Mollie Dalengran  2004      32.80  1:09.85      5:09.95   
                     
                     
 
Gren 16, 4X100m Medley Herrar, Finaler 99 år och yngre 
Sponsor: Ståhls Svets och Smide 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Triton  2001  Simklubben Triton            4:21.37   
  Sebastian Mickelsson  2001      31.71  1:06.96      1:06.96   
  Oscar Palmqvist  2000      34.21  1:15.99      2:22.95   
  Linus Forsgren  2003      28.35  1:01.10      3:24.05   
  Fredrik Nilsson  2002      27.08  57.32      4:21.37   
                     
Eslövs Simsällskap  2001  Eslövs Simsällskap            4:24.62   
  Oskar Strandqvist  2004      35.11  1:11.77      1:11.77   
  Filip Salbrink  2002      33.00  1:12.09      2:23.86   
  Anton Jönsson  2001      28.70  1:01.36      3:25.22   
  Axel Thelin  2002      28.05  59.40      4:24.62   
                     
Landskrona Simsällskap  2003  Landskrona Simsällskap            4:27.29   
  Ludvig Hoff  2005      36.25  1:14.66      1:14.66   
  Casper Svärd  2001      31.30  1:08.40      2:23.06   
  Markus Rydgren  2003      29.11  1:04.08      3:27.14   
  Anton Liebenhagen  2005      28.69  1:00.15      4:27.29   
                     
Eslövs Simsällskap Lag 2  2001  Eslövs Simsällskap            5:24.03   
  Ludwig Saurow  2004      39.07  1:18.97      1:18.97   
  Karl Hansson  2003      42.73  1:29.69      2:48.66   
  Toni Milkov  2004      36.98  1:24.00      4:12.66   
  Hampus Ståhl  2004      33.74  1:11.37      5:24.03   
                     
Sjöbo Simsällskap  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
  Sebastian Nilsson  2006      48.31  2:17.31      2:17.31   
                     
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Z Pharmaconzulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            31.35   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            33.05   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Z Pharmaconzulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            28.98   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            29.74   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap            32.07   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            32.21   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap            39.38   
Alexander Nilsson  2003  Sjöbo Simsällskap            41.38   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Z Pharmaconzulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            32.84   
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap            33.91   
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb            34.70   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb            35.07   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            36.13   
Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen            37.81   
Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde            39.62   
Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap            41.37   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Z Pharmaconzulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            39.19   
Benjamin Huasson  2007  Ringsjö Simklubb            40.63   
Alexander Zhang  2007  Ringsjö Simklubb            41.17   
Axel Månsson  2007  Eslövs Simsällskap            42.39   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            44.25   
Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde            45.00   
Isak Berild Andersen  2007  Sjöbo Simsällskap            46.04   
Viggo Öberg  2006  Eslövs Simsällskap            49.97   
Victor Göransson  2007  Eslövs Simsällskap            52.74   
10  Haris Solak  2007  Eslövs Simsällskap            55.64   
Arman Zembo  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Z Pharmaconzulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sam Bengtsson Nimander  2008  Simklubben Triton            40.14   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            42.86   
Sigge Modee  2008  Eslövs Simsällskap            45.71   
Henry Palm  2008  Landskrona Simsällskap            47.74   
Noah Zhang  2008  Ringsjö Simklubb            53.14   
Niklas Trajcevski  2009  Eslövs Simsällskap            1:04.77   
Ishak Hadzimahovic  2009  Simklubben Hajen            1:08.04   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton            32.37   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap            31.80   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            32.76   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            33.39   
Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            36.29   
Ellen Egard  2003  Simklubben Hajen            38.61   
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap            41.69   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            32.25   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            34.43   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            35.85   
Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            36.68   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            37.02   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            37.12   
Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap            38.22   
Nellie Siöland  2005  Simklubben Triton            38.62   
Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton            40.87   
10  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            41.55   
11  Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap            44.14   
12  Luna Simonsson  2005  Ringsjö Simklubb            46.89   
13  Emilia Ljunggren  2005  Simklubben Triton            56.05   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            36.68   
Isabella Hua  2007  Ringsjö Simklubb            37.20   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            37.48   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            38.28   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            38.42   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            38.97   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            39.21   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            39.58   
Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            40.59   
10  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            40.63   
11  Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            40.82   
12  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            40.96   
13  Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            41.06   
14  Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap            41.10   
15  Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            41.70   
16  Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap            41.72   
17  Nellie Björkqvist  2007  Sjöbo Simsällskap            41.73   
18  Julia Palm  2006  Landskrona Simsällskap            41.99   
19  Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap            42.44   
20  Hanna Svensson  2006  Landskrona Simsällskap            43.06   
21  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            43.11   
22  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            43.23   
23  Linn Klinge  2006  Sjöbo Simsällskap            43.37   
24  Manita Klöckner  2007  Sjöbo Simsällskap            44.58   
25  Elin Malmgren  2007  Eslövs Simsällskap            46.05   
26  Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap            46.32   
27  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            46.39   
28  Vilma Gillerfors  2006  Simklubben Lödde            46.66   
29  Klara Kylefors  2006  Simklubben Hajen            46.75   
30  Tilda Montelin  2007  Simklubben Hajen            47.32   
31  Rebecka Ingner  2007  Eslövs Simsällskap            47.50   
32  Cornelia Sjöström  2007  Eslövs Simsällskap            47.79   
33  Klara Hansson  2006  Eslövs Simsällskap            48.34   
34  Matilda Kryger  2007  Sjöbo Simsällskap            49.43   
35  Maja Hansson  2006  Eslövs Simsällskap            52.67   
36  Jenny Rappe  2007  Eslövs Simsällskap            54.41   
Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            DNS   
Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            42.62   
Isabella Stoltz  2008  Sjöbo Simsällskap            46.55   
Elsa Mårtensson  2008  Simklubben Hajen            48.56   
Havannah Klein  2009  Eslövs Simsällskap            48.76   
Clara Lindström  2008  Simklubben Triton            48.99   
Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            50.26   
Clara Landmyr  2009  Eslövs Simsällskap            51.73   
Lisen Burnesson  2008  Landskrona Simsällskap            53.53   
Kajsa Hansson  2008  Eslövs Simsällskap            57.56   
10  Zoé Jindal  2008  Simklubben Lödde            57.61   
11  Fillippa Blücher  2009  Eslövs Simsällskap            1:03.58   
Alicia Jeppsson  2008  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    32.39        1:09.89   
Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.11        1:10.17   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    34.47        1:13.36   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    35.27        1:15.07   
Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton    35.65        1:17.54   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    33.67        1:12.43   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    36.26        1:18.49   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    39.86        1:22.83   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    39.94        1:23.74   
Alexander Nilsson  2003  Sjöbo Simsällskap    39.13        1:25.40   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap    43.22        1:31.47   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    36.13        1:16.63   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    36.52        1:17.70   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    39.54        1:23.50   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    40.04        1:25.44   
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap    43.32        1:31.37   
Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen    44.09        1:33.45   
Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde    44.37        1:34.04   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Benjamin Huasson  2007  Ringsjö Simklubb    43.06        1:32.25   
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap    45.75        1:38.47   
Sebastian Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap    47.28        1:40.23   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde    50.46        1:45.81   
Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde    55.36        1:58.90   
Isak Berild Andersen  2007  Sjöbo Simsällskap    55.24        2:03.14   
Arman Zembo  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen    48.30        1:41.99   
Sam Bengtsson Nimander  2008  Simklubben Triton    51.69        1:49.59   
Ishak Hadzimahovic  2009  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    34.92        1:14.75   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    38.36        1:20.54   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    38.25        1:21.70   
Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    41.73        1:27.38   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    36.95        1:18.76   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    39.06        1:23.92   
Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen    39.43        1:24.05   
Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap    39.30        1:24.26   
Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen    41.58        1:25.84   
Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde    43.23        1:28.75   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    42.33        1:28.97   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    42.14        1:29.58   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap    43.54        1:33.29   
10  Nellie Siöland  2005  Simklubben Triton    45.84        1:36.47   
11  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    46.94        1:36.82   
12  Nelly Gustavsson  2004  Simklubben Lödde    45.35        1:37.62   
13  Luna Simonsson  2005  Ringsjö Simklubb    51.40        1:48.73   
14  Emilia Ljunggren  2005  Simklubben Triton    1:02.06        2:13.26   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabella Hua  2007  Ringsjö Simklubb    39.55        1:23.91   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    40.41        1:26.73   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen    43.76        1:31.27   
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap    44.48        1:35.30   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen    45.00        1:35.92   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    46.61        1:38.34   
Klara Kylefors  2006  Simklubben Hajen    48.12        1:39.35   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton    46.70        1:39.74   
Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap    48.79        1:41.84   
10  Michaela Mårtensson-Strömqvist  2007  Sjöbo Simsällskap    47.64        1:41.89   
11  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen    48.03        1:42.86   
12  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap    49.77        1:44.34   
13  Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap    50.47        1:46.45   
14  Cornelia Sjöström  2007  Eslövs Simsällskap    50.26        1:46.48   
15  Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde    51.05        1:47.19   
16  Hanna Svensson  2006  Landskrona Simsällskap    51.34        1:47.24   
17  Linn Klinge  2006  Sjöbo Simsällskap    52.43        1:48.94   
18  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap    52.36        1:49.71   
19  Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap    52.19        1:51.97   
20  Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap    53.75        1:53.40   
21  Matilda Kryger  2007  Sjöbo Simsällskap    54.75        1:58.28   
22  Manita Klöckner  2007  Sjöbo Simsällskap    58.23        2:04.11   
Klara Hansson  2006  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen    52.69        1:50.14   
Clara Landmyr  2009  Eslövs Simsällskap    56.49        1:56.43   
Isabella Stoltz  2008  Sjöbo Simsällskap    53.35        1:57.03   
Elsa Mårtensson  2008  Simklubben Hajen    57.49        2:01.30   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Staples 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    27.89  57.92  1:28.53    1:59.50   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    29.22  1:02.74  1:38.54    2:14.50   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    33.72  1:10.45  1:48.25    2:23.92   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 15 år 
Sponsor: Staples 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Liebenhagen  2005  Landskrona Simsällskap    29.35  1:03.44  1:39.56    2:16.13   
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    31.64  1:06.96  1:42.71    2:17.42   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    31.04  1:06.31  1:43.31    2:19.29   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    33.21  1:09.01  1:45.58    2:21.33   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap    32.44  1:10.41  1:48.47    2:23.68   
Marcus Riis  2004  Landskrona Simsällskap    32.79  1:10.58  1:50.57    2:30.30   
Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde    37.28  1:18.20  2:01.68    2:43.07   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap    36.10  1:17.98  2:02.52    2:43.70   
Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap    36.18  1:19.55  2:05.14    2:47.37   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Staples 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Zhang  2007  Ringsjö Simklubb    35.61  1:17.28  2:03.26    2:47.06   
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton    37.34  1:22.77  2:09.09    2:52.78   
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap    38.60  1:24.25  2:10.48    2:54.58   
Sebastian Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap    39.69  1:25.44  2:11.92    2:56.46   
Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde    40.74  1:28.33  2:17.12    3:05.21   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    31.05  1:05.69  1:41.29    2:16.62   
Felicity Fridh  2001  Eslövs Simsällskap    32.42  1:07.70  1:44.68    2:21.75   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 15 år 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    31.35  1:06.29  1:42.98    2:18.62   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    32.01  1:08.14  1:44.83    2:21.29   
Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen    32.92  1:09.64  1:47.68    2:24.44   
Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    34.59  1:12.27  1:50.58    2:27.99   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    34.44  1:12.28  1:50.98    2:28.79   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    34.41  1:12.28  1:51.34    2:28.86   
Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap    34.88  1:12.63  1:51.85    2:29.36   
Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap    35.17  1:13.28  1:53.89    2:29.71   
Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    34.37  1:12.37  1:51.65    2:30.62   
10  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  Sjöbo Simsällskap    35.78  1:15.72  1:57.71    2:36.75   
11  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap    35.53  1:15.09  1:55.85    2:37.54   
12  Ellen Egard  2003  Simklubben Hajen    36.73  1:17.69  1:59.36    2:39.04   
13  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    36.88  1:17.74  1:59.48    2:40.64   
14  Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap    38.41  1:22.99  2:09.47    2:54.46   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton    36.02  1:14.84  1:53.39    2:30.94   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    36.13  1:17.62  2:00.34    2:41.33   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap    37.08  1:19.88  2:04.03    2:43.06   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    37.27  1:21.27  2:06.05    2:48.07   
Nellie Björkqvist  2007  Sjöbo Simsällskap    40.12  1:25.60  2:09.56    2:49.68   
Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap    40.76  1:27.86  2:14.27    2:56.41   
Julia Palm  2006  Landskrona Simsällskap    40.76  1:28.45  2:59.83    2:59.83   
Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen    41.02  1:26.76  2:14.99    3:01.14   
Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap    39.88  1:27.21  2:16.34    3:02.70   
10  Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap    39.95  1:27.11  2:15.57    3:03.42   
11  Linn Klinge  2006  Sjöbo Simsällskap    43.61  1:33.43  2:24.18    3:12.98   
12  Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde    43.23  1:34.66  2:28.08    3:19.05   
Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            DNS   
                     
 
Gren 23, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Eslövs Simsällskap  2001  Eslövs Simsällskap            3:55.94   
  Oskar Strandqvist  2004      29.97  1:01.31      1:01.31   
  Anton Jönsson  2001      28.10  58.65      1:59.96   
  Axel Thelin  2002      28.55  59.47      2:59.43   
  Filip Salbrink  2002      26.73  56.51      3:55.94   
                     
Landskrona Simsällskap  2003  Landskrona Simsällskap            4:07.32   
  Anton Liebenhagen  2005      29.90  1:01.57      1:01.57   
  Filip Cederholm  2003      28.64  1:00.03      2:01.60   
  Markus Rydgren  2003      28.22  59.34      3:00.94   
  Ludvig Hoff  2005      31.22  1:06.38      4:07.32   
                     
Eslövs Simsällskap Lag 2  2001  Eslövs Simsällskap            4:35.73   
  Karl Hansson  2003      32.64  1:07.49      1:07.49   
  Hampus Ståhl  2004      33.46  1:09.93      2:17.42   
  Toni Milkov  2004      32.83  1:10.79      3:28.21   
  Ludwig Saurow  2004      32.34  1:07.52      4:35.73   
                     
Sjöbo Simsällskap  2003  Sjöbo Simsällskap            5:12.08   
  Alex Jemeljanov  2005      34.56  1:23.01      1:23.01   
  Alexander Nilsson  2003      33.35  1:12.74      2:35.75   
  Viktor Spoelstra  2004      34.87  1:15.43      3:51.18   
  Sebastian Nilsson  2006      38.12  1:20.90      5:12.08   
                     
SK Triton  2000  Simklubben Triton            DNS   
  Fredrik Nilsson  2002                 
  Sebastian Mickelsson  2001                 
  Oscar Palmqvist  2000                 
  Sebastian Strand  2005              DNS   
                     
                     
 
Gren 24, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Landskrona Simsällskap Lag 1  2003  Landskrona Simsällskap            4:13.57   
  Linnéa Lindh  2003      30.12  1:02.68      1:02.68   
  Emelie Ek-Värn  2004      29.33  1:03.35      2:06.03   
  Wilma Rundblad  2003      30.41  1:03.70      3:09.73   
  Viktoria Dellhede  2003      30.38  1:03.84      4:13.57   
                     
Landskrona Simsällskap Lag 2  2003  Landskrona Simsällskap            4:27.82   
  Tilde Röiseth  2003      31.65  1:06.67      1:06.67   
  Isabella Djuric  2004      31.52  1:07.40      2:14.07   
  Emma Hassling  2004      31.30  1:07.68      3:21.75   
  Fanny Hess  2004      31.07  1:06.07      4:27.82   
                     
Simklubben Hajen Flickor 05 Lag 1  2003  Simklubben Hajen            4:30.12   
  Alma Mårtensson  2004      32.86  1:08.22      1:08.22   
  Olivia Pantzar  2004      31.36  1:07.78      2:16.00   
  Isabell Tretinjak  2003      33.09  1:08.66      3:24.66   
  Tindra D´aubigné  2004      30.83  1:05.46      4:30.12   
                     
Landskrona Simsällskap Lag 3  2004  Landskrona Simsällskap            4:33.51   
  Tova Siversson  2005      32.58  1:09.31      1:09.31   
  Maja Jensen  2006      31.98  1:08.56      2:17.87   
  Isabelle Persson-Giribaldi  2005      33.27  1:10.09      3:27.96   
  Josefin Dellhede  2003      31.34  1:05.55      4:33.51   
                     
Eslövs Simsällskap  2001  Eslövs Simsällskap            4:38.74   
  Sara Wilhelmsson  2001      32.73  1:07.47      1:07.47   
  Dikte Lagergren  2003      33.18  1:09.53      2:17.00   
  Isabelle Blücher  2003      36.79  1:15.50      3:32.50   
  Felicity Fridh  2001      32.01  1:06.24      4:38.74   
                     
SK Triton  2000  Simklubben Triton            4:57.20   
  Nellie Siöland  2005      35.06  1:14.83      1:14.83   
  Cornelia Forsgren  2000      31.37  1:07.27      2:22.10   
  Liv Stalbohm  2007      36.54  1:19.29      3:41.39   
  Mollie Dalengran  2004      35.68  1:15.81      4:57.20   
                     
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap            28.23   
Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb            28.24   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            29.28   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            28.60   
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            28.80   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            29.92   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            30.49   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap            31.21   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap            34.63   
Alexander Nilsson  2003  Sjöbo Simsällskap            37.26   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap            30.63   
Anton Liebenhagen  2005  Landskrona Simsällskap            31.64   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap            32.10   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            33.95   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            34.43   
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap            36.43   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            37.85   
Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton            38.50   
Marcus Riis  2004  Landskrona Simsällskap            39.98   
10  Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap            40.45   
11  Isac Sjöström  2005  Eslövs Simsällskap            42.25   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap            38.16   
Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde            39.41   
Sebastian Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap            45.74   
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sam Bengtsson Nimander  2008  Simklubben Triton            41.98   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            34.37   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            29.75   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            30.86   
Ellen Egard  2003  Simklubben Hajen            41.19   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            31.82   
Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            31.83   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            32.43   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            32.88   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            32.91   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            35.20   
Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap            35.25   
Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen            35.64   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            36.43   
10  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  Sjöbo Simsällskap            37.35   
11  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            38.41   
12  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton            39.81   
13  Nellie Siöland  2005  Simklubben Triton            41.32   
Nelly Gustavsson  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            32.52   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            32.96   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            34.55   
Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap            36.15   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            36.62   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            38.02   
Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap            38.08   
Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap            38.23   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            39.10   
10  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            40.43   
11  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            41.93   
12  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            42.10   
13  Julia Palm  2006  Landskrona Simsällskap            42.77   
14  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            42.86   
15  Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            43.15   
16  Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            43.71   
17  Vilma Gillerfors  2006  Simklubben Lödde            43.90   
18  Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap            44.06   
19  Linn Klinge  2006  Sjöbo Simsällskap            44.11   
20  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            44.17   
21  Michaela Mårtensson-Strömqvist  2007  Sjöbo Simsällskap            44.52   
22  Hanna Svensson  2006  Landskrona Simsällskap            45.41   
23  Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap            45.66   
24  Manita Klöckner  2007  Sjöbo Simsällskap            46.29   
25  Tilda Montelin  2007  Simklubben Hajen            47.24   
26  Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton            47.44   
27  Matilda Kryger  2007  Sjöbo Simsällskap            1:02.61   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            44.02   
Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            55.43   
Clara Lindström  2008  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Flexilast 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    32.00        1:06.59   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    32.55        1:08.06   
Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.15        1:08.77   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Flexilast 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    31.70        1:04.47   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    34.81        1:10.76   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    39.22        1:21.19   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Flexilast 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    34.23        1:10.70   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    34.59        1:11.48   
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    35.05        1:11.80   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    39.04        1:18.30   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap    37.61        1:18.51   
Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton    41.45        1:25.35   
Isac Sjöström  2005  Eslövs Simsällskap    43.75        1:31.18   
Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap    43.82        1:31.60   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Flexilast 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap    41.21        1:25.17   
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton    43.85        1:30.06   
Axel Månsson  2007  Eslövs Simsällskap    45.81        1:37.31   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Flexilast 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sam Bengtsson Nimander  2008  Simklubben Triton    47.12        1:32.92   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            DNS   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    33.22        1:07.11   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    32.92        1:07.19   
Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    37.20        1:15.50   
Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    38.00        1:19.40   
Ellen Egard  2003  Simklubben Hajen    41.17        1:23.72   
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap    44.93        1:31.85   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    34.15        1:10.35   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    34.63        1:11.26   
Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton    35.01        1:11.59   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    37.46        1:17.56   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap    39.12        1:21.18   
Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    42.04        1:25.66   
Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde    43.21        1:28.05   
Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap    44.46        1:35.35   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen    37.32        1:16.05   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    37.84        1:17.49   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen    40.06        1:21.85   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton    40.80        1:22.82   
Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap    41.84        1:23.63   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    41.01        1:24.42   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen    41.73        1:24.53   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen    43.36        1:28.07   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap    42.97        1:28.25   
10  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap    46.03        1:32.10   
11  Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap    46.48        1:32.48   
12  Julia Palm  2006  Landskrona Simsällskap    46.14        1:32.58   
13  Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap    46.53        1:34.30   
14  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap    47.11        1:36.75   
15  Hanna Svensson  2006  Landskrona Simsällskap    46.91        1:36.93   
16  Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap    46.63        1:37.26   
17  Manita Klöckner  2007  Sjöbo Simsällskap    47.76        1:37.72   
18  Michaela Mårtensson-Strömqvist  2007  Sjöbo Simsällskap    47.40        1:38.72   
19  Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap    48.56        1:39.22   
20  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap    47.75        1:40.14   
21  Vilma Gillerfors  2006  Simklubben Lödde    49.34        1:41.17   
22  Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton    49.58        1:41.44   
23  Tilda Montelin  2007  Simklubben Hajen    51.08        1:45.27   
24  Matilda Kryger  2007  Sjöbo Simsällskap    50.49        1:46.47   
25  Felicia Winberg  2007  Simklubben Triton    51.80        1:48.84   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen    46.32        1:35.96   
Isabella Stoltz  2008  Sjöbo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 29, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Ståhls Svets och Smide 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    32.97  1:11.95  1:53.15    2:35.12   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    35.47  1:16.09  1:57.17    2:37.87   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    40.85  1:27.55  2:14.95    3:02.14   
                     
 
Gren 29, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 15 år 
Sponsor: Ståhls Svets och Smide 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    37.42  1:19.99  2:04.30    2:48.13   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    40.20  1:26.49  2:13.87    3:01.40   
Alexander Nilsson  2003  Sjöbo Simsällskap    39.29  1:25.91  2:17.80    3:10.98   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap    45.00  1:35.66  2:26.43    3:16.73   
Alexander Persson  2004  Simklubben Triton    43.90  1:33.77  2:25.86    3:19.86   
                     
 
Gren 29, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Ståhls Svets och Smide 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton    46.63  1:39.68  2:31.61    3:22.49   
Sebastian Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap    47.61  1:41.83  2:38.94    3:34.00   
                     
 
Gren 30, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    39.15  1:22.12  2:05.80    2:49.40   
Felicity Fridh  2001  Eslövs Simsällskap    40.58  1:26.77  2:15.43    3:03.28   
                     
 
Gren 30, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 15 år 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen    40.16  1:25.73  2:11.84    2:58.12   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    41.03  1:26.59  2:13.00    3:00.17   
Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    42.49  1:29.53  2:17.05    3:03.65   
Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen    42.61  1:29.78  2:18.67    3:07.69   
Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde    43.26  1:31.78  2:20.80    3:09.79   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    44.38  1:33.68  2:23.54    3:12.65   
Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    46.03  1:38.36  2:31.66    3:22.59   
Nellie Siöland  2005  Simklubben Triton    46.16  1:39.82  2:36.80    3:30.29   
Nelly Gustavsson  2004  Simklubben Lödde    47.27  1:41.91  2:37.90    3:33.05   
                     
 
Gren 30, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap    45.90  1:38.57  2:32.21    3:23.46   
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap    46.55  1:40.47  2:34.78    3:26.51   
Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap    48.12  1:43.28  2:39.99    3:36.22   
Klara Hansson  2006  Eslövs Simsällskap    51.63  1:49.03  2:48.11    3:46.38   
Cornelia Sjöström  2007  Eslövs Simsällskap    50.56  1:50.53  2:51.04    3:46.81   
Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton    52.15  1:52.11  2:53.42    3:53.42   
                     
 
Gren 31, 4X50m Frisim Herrar 12åoy, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eslövs Simsällskap